Sahipsiz kalan tüm canlara dizilerde artan farkındalık son zamanlarda biz hayvanseverleri oldukça mutlu etmeye başladı. Bu sayede ormanlara gelen, beslemelere katılan, katılamayıp mama gönderen, sokaktaki canları sahiplenenlerin sayısı yavaş yavaş artmaya başladı. İstanbullu Gelin de bu diziler arasında yerini aldı. Fakat bu kervana girerken bir yandan hayvanseverleri de üzdü.

İstanbullu Gelin de kervana katıldı fakat…

Geçtiğimiz haftaki bölümde Faruk Boran karakterine hayat veren Özcan Deniz, dizideki oğlu Emir ile katıldığı orman gezisi dönüşünde bir köpeğe rastlamış ve köpeği eşi için sahiplenmişti. Sahnede yol kenarında annesiz bir köpek bulduğunu, eğer öylece bıraksaydı köpeğin başka arabaların altında kalabileceğini söyleyen Deniz, izleyicilere sokak hayvanlarını sahiplendirme konusunda mesaj verdi.

Dizinin son bölümünde sergilenen bir sahne ise bu güzel davranışın ardından hayvanseverleri şaşkına uğrattı. Son bölümün bir sahnesinde Faruk Boran karakterinin oğlu Emir evden kaçmış ve kaçarken konağın etrafındaki alanda köpeklerle karşılaşmıştı. Karşılaştığı zaman korkup bağıran ve dizideki başka bir karakter tarafından bulunan Emir’in eve dönme sahnesinde “Dışarıda başı boş sokak köpeklerinden kurtarıldığı, hayvanlara da dikkat edilmesi gerektiği” vurgulandı. Daha bir bölüm önce sokaktan hayvan sahiplenmesi vurgulanan İstanbullu Gelin dizisinde böyle bir sahnenin yer alması bu sefer hayvanseverleri şaşırttı.

Yakışmadı İstanbullu Gelin…

Sokak hayvanlarının, sahipsiz kalmış canların bu tarz lanse edilmesi olmadı… Bir köpeğin ne kadar can kurtardığı, insanın kalbine ruhuna ne kadar iyi geldiği düşünüldüğünde, otizimli bir çocuğun şifası olduğu göz önünde bulundurulduğunda, rehber köpek olarak görev aldığı hatırlandığında sokakta kaçan bir çocuğa zarar vermeyeceği de bilinebilirdi. Hiçbir köpeğin, kendisine vurulmadığı, işkence yapılmadığı (yapılsa bile bazıları hala can yakmayacak karakterde! köpekler, kediler, hayvanlar) zaman kimseye zarar vermeyeceğini unutmamanız dileğiyle…