Yavru köpeklerde eğitim ipuçları

Veteriner Davranış Uzmanı Gökhan Durukan hayvan sahiplerinin merak ettiği yavru köpeklerde eğitim ipuçları konusunda bilgi veriyor.

Köpeklere ceza vermek…

Ceza verilen köpeklerin sahipleriyle ilişkisinin bozulduğu, saldırganlık ve kompulsif davranışlar oluşturduğu, korkak ve fobik tavırlar sergilediği görülmüştür!

Yangın sonrası hayvanlarda psikoloji

Yangından kurtarılmış bir hayvana yaklaşım nasıl olmalıdır? Yangın sonrası hayvanlarda psikoloji nasıl değerlendirilir?

Kedi maması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Seçici olan kediler için mama tercih ederken özellikle nelere dikkat edilmelidir? Kedi maması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler için ufak ipuçları!

Pandemi döneminde hayvan psikolojisi…

Pandemi döneminde hayvan psikolojisi hakkında merak edilenler, doğru yapılan yanlışlar, yapılması gereken doğrular... Tek bir yazıda!

Köpeklerde Mama Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeklerde mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler köpeğin ırkına, yaşına göre değişkenlik gösterebilir fakat önemli olan mamanın içeriğidir...

Depremden sonra köpeklerde travma

Gamze Aral depremden sonra köpeklerde travma konusu hakkında hayvan sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktalara değiniyor!

Deprem anında evdeki canlar için ne yapabiliriz?

Veteriner Hekim Yonca Kuşlu "Deprem anında evdeki canlar için ne yapabiliriz?" sorusunu çok önceden bir paylaşım ile Instagram hesabında yanıtlamış!

Asya Kaplan Sivrisineğine dikkat!

Asya Kaplan Sivrisineği ile mücadele belediyeler tarafından başlatıldı, fakat hayvan sahiplerinin de kedi ve köpekleri için gerekli önlemleri alması oldukça önemli!

Karantina günlerinde köpeklere doğru yaklaşım

Karantina günlerinde köpeklere doğru yaklaşım sadece şimdi değil, bu süreç bitince yaşanacak problemlerin de önüne geçecektir. Peki doğru yaklaşım ne demektir?