Hızla gelişen pet sektöründe kedi ve köpek dostlarımız için doğru kararlar vermek oldukça zor oldu. Hayvan sahipleri, petlerinin sağlıkları bir yana onların bakımı için de hassas davranıp en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Fakat birden çok seçenekleri olunca karar vermeleri de zorlaşıyor. Bu röportajımızda kısa süre önce kapılarını açan ve “Köpekler mutlu, biz mutlu” vizyonuyla yola koyulan We Love Dogzz pet otelinden bahsedeceğiz. Hayvanların 7 gün 24 saat kameralarla hayvan sahipleri tarafından da izlenebildiği, üyelik sistemiyle daha güvenli hizmet sunmaya çalışan Çekmeköy’deki pet otelinden…

 Fatih AltıkardeşÖncelikle sizden başlayalım. Kimdir Fatih Altıkardeş?

39 yaşındayım, aslen Bursa’lıyım. 96’da üniversiteyi kazanmamla İstanbul’a taşındım. Mezun olduktan sonra 8 sene finans sektöründe çalıştım ve 2008-2016 arası Amsterdam bir Türk bankasında görev aldım. Son 6 aydır We Love Dogzzz projesi için çalışıyorum. Projemizin ilham perileri ortağımın köpekleri Tarçın ve Cesur. Her tatil öncesi köpekleri gönül rahatlığıyla bırakacakları bir yer bulamadıkları için We Love Dogzzz fikrini ortaya attık.

Bu yolda birlik olduğumuz için harika bir ekibimiz var. Veteriner teknisyenimiz Elif, pet shop sorumlumuz Şenol oldukça tecrübeli arkadaşlarımız. Burada kalan her köpeğin sevgilisi olmayı başaran Şadi, tüm tesisin hijyeninden ve tüm personelin karnının doyrulmasından sorumlu Sabina, otelimizi ve konuklarımızı tüm gece emanet ettiğimiz Eser ile süper bir ekip olduk. Konaklama, saatlik/bakım kreş başta olmak üzere ev-otel arası transferlerimiz ile farkımızı da ortaya koyuyoruz. Sizin gelemediğiniz zamanlarda biz geliyoruz. Hafta sonları brunch verdiğimiz dillere destan bahçemizde üyelerimizin keyif dolu vakit geçirmesi bizi oldukça mutlu ediyor.

En önemli özelliğimiz oda sistemimiz

Otelimizde kafes yok, biliyorsunuz. Standart odalarımız 4-5 metrekare, suit odalarımız ise 11 metrekare. Her konuğun kendi odasında kalıyor olması herkes için çok iyi: hem bizim, hem konukların, hem de sahiplerin.

Bir başka önemli özelliğimiz de kamera sistemimiz. Tüm tesis 29 kamera ile izlenmekte. Ama tabi esas mühim olan ise sistemi müşterilerimize de açmamız. Köpeğiniz We Love Dogzzz’da konaklarken, cep telefonunuza indireceğiniz bir programla köpeğinizi ve odasını uzaktan da izleyebiliyorsunuz. Dillere destan dediğimiz bahçemiz de hayvan sahiplerinin bizi seçmesi için ilk 3 neden arasına girmeyi hak ediyor diye düşünüyorum. Bunu anlatıp büyüsünü kaçırmak istemem, bence herkesin gelip kendisinin görmesi en doğrusu.

Peki sizi diğer pet otellerden ayrı kılan nedir?

Kurumsallık ile samimiyeti dengelemeye çalışıyoruz. Çünkü yaptığımız işin içinde canlılar var. İşimizin zorluğunun ve sorumluluğunun farkındayız. Zihniyet perspektifinde fark yaratmaya işte bu mantaliteyle çalışıyoruz. Burayı köpek sahiplerinin ikinci adresi yapmak istiyoruz. Sosyal bir klüp olmak amacındayız. Köpek sahiplerinin ne sorusu veya problemi varsa, teknik imkanlarımız çerçevesinde bunlara yardımcı olmak bizim için çok mühim. (Taksi, eğitmen, fotoğraf çekimi, kreş, köpekli bahçe aktiviteleri, bahçe kullanımı, kreş hizmeti, otopark ve transfer gibi)

Aslına bakarsanız bizim işimizin 2 noktası var: Sahiplere güven, konuklara da huzur ve konfor vermek. Zaten insanlar canları kadar sevdikleri köpeklerini bir yere bırakmak zorunda olmaktan dolayı birçok olumsuz hisse kapılıyor, biz işte onları yok etmeye çalışıyoruz. Gözleri arkada kalmasın diye!

Üyelik sistemi oldukça önemli…

Biz, We Love Dogzzz Butik Köpek Oteli’nde üyelik sistemi ile çalışıyoruz. Üye ailemize katılıp hizmetlerimizden faydalanmaya başlamak için öncelikle ön kayıt formunu doldurmanız gerekiyor. Siz formu dolduruyorsunuz, biz de en kısa sürede size telefonla ya da e-mail ile ulaşıyoruz. Kapasitemiz ölçüsünde kabul edeceğimiz üyelerimizi daha iyi tanımak, onlara daha hızlı ve güvenilir hizmet vermek esas amacımız. Sabah 9’da başlayan hizmetlerimiz akşam dokuza kadar devam ediyor. Tekrar sabah dokuza kadar ise konuklarımız ekip arkadaşımız Eser’e emanettir. Bu yüzden daha güvenilir hizmet vermek için üyeliği şart koşuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.