Kedi sevgisiKediler sevgilerini, her ne kadar sadece kendi istedikleri zaman gösterseler de, hepimiz biliyoruz ki özellikle sahiplerini çok severler. Fakat bu sevgiyi kedi sahibi olmamış insanların anlaması hatta bu sevgiye inanması pek kolay değildir. Çünkü kediler, gerçekten köpeklerden ve insanlardan çok çok farklı bir karaktere sahiplerdir ve işte bu yüzden sevgilerini göstermek için sergiledikleri birçok farklı davranışı ancak kedi sahibi olanlar anlar 🙂 Gelin kedilerin sevgilerini göstermesi için hangi yollara başvurduklarına bir bakalım:

Mırlarlar…

Kedi mırlamasının mutluluktan, endişeye; sevgiden asabiyete varan bir sürü nedeni olabilir. Hatta bu mırlamaların tonu bile nedenine göre değişebilir. Fakat kediniz eğer ortada hiçbir sorun yokken, varlığınıza mırlıyorsa bilin ki sizi ne kadar sevdiğini söylemeye çalışıyordur.

Yuvarlanırlar…

Bazı kediler sevgilerini kendilerini yere ata ata, etrafta döne döne gösterirler. Eğer sizin de biricik kediniz ayaklarınızın önünde kendini yere atıyor ve kendi etrafında yuvalanıyorsa, sizinle iletişim kurmaya, size olan sevgisini göstermeye çalışıyordur. Zaten bir kedi göbüşünü açmış bir şekilde şımarıyorsa en savunmasız bu anında onu sevip sarmalamak yapılacak en keyifli şey olacaktır! 🙂 

Oyuncak avcısı kediler, sahiplerine olan duygularını göstermek için oyuncaklarını onlara hediye ederler.

Başlarını yüzünüze dayarlar…

Kediler temas etmeyi aslında çok severler. Bunu da genellikle sevgilerini gösterirken yaparlar. Ki bu davranış onlar için aslında çok özeldir. Eğer kediniz alnını, yanaklarını yüzünüze dayamaya çalışıyor ve size sırnaşıyorsa bilin ki size olan aşkı kabarmıştır.

Yuvarlanan kediDaha önce de dediğimiz gibi; kedilerin sevgilerini göstermesi farklıdır. Kimisi mırıldanarak, kimisi sırnaşarak duygularını dile getirir. Kuyruklarıyla da gözleriyle de bizi ne kadar sevdiklerini anlatmaya çalışırlar. Her ne olursa olsun, insanlar onlara ne kadar kötü davranırsa davransın, küçücük kalplerinde koca bir masumiyet barındıran kediler biz insanları bir başka sever!

Kuyruk: Bazı kediler kuyruklarını sahiplerinin ayaklarına, kollarına, vücuduna sürterek sevgi gösterişinde bulunabilir.

Göz: İnanır mısınız bilmiyorum ama kedi ve köpeklerin gerçekten müthiş bir algısı ve zekası var. Kedinizin gözlerinin içine bakarak ona olan duygularınızı söylediğinizde bu sözleri anlayacak ve size göz kırparak karşılık verecek. (Tabii sevgisini gösterme yöntemi onun da böyleyse 🙂 )