Sağlıklı yaşam sadece bizler için değil, tüylü dostlarımız için de şart! Yediklerimizi görünce hemen salyalarını akıta akıta ya da masum masum bakarak yanımıza gelmekte çok haklılar! Biz de size en basit, sağlıklı, kolayca sunabileceğiniz 5 atıştırmalık hazırladık!

Atıştırmalıkları saymadan önce söylemek gerekir ki, her ne kadar zararsız desek dahi, hiçbir gıdayı veteriner hekiminizin onayı olmadan, köpeğinize ufak bir tadım yaptırmadan vermemelisiniz. Faydalı olan gıdalara karşı bile bazı köpeklerin alerjileri gelişebilir ya da mevcut hastalıkları tetiklenebilir. Aman dikkat!
  • Yoğurt!: Hele ki evde sizin mayaladığınız yoğurtsa off! Diyecek yok! Protein ve kalsiyum kaynağı, taze, tertemiz mis gibi kıvamında bir yoğurt köpeğinizin serinlemesine yardımcı olacak sağlıklı, masum bir atıştırmalık olacaktır.
  • Pancar: Manganez, potasyum açısından zengin olan pancar aslında çok az miktarlarda verildiğinde köpekler için ufak bir atıştırmalık sayılabilir!
  • Yaban mersini: C vitamini deposu olan yaban mersini köpeğinizle alerjisi yoksa güvenle paylaşabileceğiniz bir atıştırmalıktır.
  • Tatlı patates: Tatlı patatesi ince ince soyup fırında güzelce pişirdikten sonra köpeğinizle paylaşabilirsiniz. A ve C vitamini, lif, manganez açısından zengin olan susuz tatlı patates cips kıvamına gelince köpeğiniz tarafından keyifle yenecek.
  • Karpuz!: Kim karpuz sevmez ki? Köpekler de bayılır! Çekirdeleri ayıklanmış, kabuğu ayrılmış karpuzu köpeğinizle dengeli miktarda gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.