Hiç yaşlanma Odie, hep böyle kal – Müge Baykal

    Müge Baykal köpeği Odie'ye olan duygularını, onunla tanışma hikayesini anlatıyor.

    Her şeyim, yaşam umudum, can yoldaşım, sessiz dostum, meraklı canavarım, kıskanç haylazım, saf meleğim… Zaman, acılar, bozulan hayat düzeni, benimle birlikte giden canım, senin yaşadıkların. Huzuru, güveni, sıcak, mutlu yuva arayışın… Başına gelen acı-şansız olaylar… İlk ailen kimdi bilmiyorum, sokağamı terk ettiler, yoksa kaçtın mı? Sokaklarda bir başına ne yaptın? İlk adın neydi bilmiyorum ama iyi ki hayatıma bir melek gibi girdin. Yalnızlığıma ortak, kanayan yarama ilaç oldun… Odie’m, bundan sonra çok güzel günlerimiz olacak… Ben ölene kadar seni asla bırakmayacağım.

    Lütfen çabucak geçmesin yıllar. Yaşlanma ve hep böyle kal. Haylazlığın, yaramazlığın, aşırı kıskançlığın hiç bitmesin. Seni her geçen gün daha çok seviyor ve bağlanıyorum. Bak bu sene abi de oldun. Bir Melek girdi hayatımıza. Birlikte geçireceğiniz güzel günlerimiz olsun.

    Kader bizi buluşturdu. Ömrümün sonuna kadar sana iyi bakacağım. Sana olan sevgim hiç bitmeyecek. İki gün önce parçaladığın yastığım, dün kemirdiğin sahte Barbie bebeğimi düşündükçe kızgınlığım yarım saat bile sürmedi. Öyle iyi bir oyuncusun ki o sevimli minik  yüzünle her rolün üstesinden geliyorsun. Seni sıpa, seni bilmiş küçük ukala. Tüy yumağı, ıslak burunlu seni çok seviyorum.

    İyi ki doğdun oğlum. İyi ki benim oğlum oldun.