Nil Tuncer
Tuncer’in köpeği Barney’nin iyi, kötü yaşadığı tüm anılarını anlattığı bloğu takipte kalın! http://barneythekingcharles.blogspot.com.tr/

Köpeklerin ödül mamalarına, ev yemeklerine, atıştırmalıklara olan düşkünlüğünü hepimiz biliyoruz. Onların masum bakışlarına kanıp her defasında “aman bir şey olmaz” düşüncesiyle ne var ne yok onlarla paylaşıyoruz. Paylaşıyoruz da hiç doğru yapmıyoruz! Tüylü dostlarımızın sağlığı için faydalı olan gıdalar ve mamaları dışında onlarla bir şey paylaşarak hiç doğru yapmıyoruz. Eğer köpeğinizi ödül mamalarıyla, pastalarla şımartmak, mutlu etmek istiyorsanız yapabileceğiniz en güzel şey Patissimo ürünlerinden satın almaktır. Köpeklerin yiyebileceği taze, ev yapımı kurabiye, büskivi, cupcake, doğum günü pastası ve atıştırmalıklar üreten köpek aşığı Patissimo’nun ürünlerinden satın alarak köpeğinizi şımartabilirsiniz!

Patissimo’nun harika ürünlerinden bahsetmeden önce kurucusu Nil Tuncer’e değinmek istiyorum: 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen, küçüklüğünden beri hayvanları çok seven fakat birazcık köpek aşığı olan bir girişimci kendisi. Ailesine köpek aldırabilmek için göz yaşları döken ama bunu hiçbir zaman beceremeyen Tuncer; “Ailem köpek sahibi olmanın nasıl bir sorumluluk getirdiğini bildiği için bu fikre hiçbir zaman sıcak bakmadı. 2008 yılında Michigan’daki 4 yıllık Psikoloji ve İletişim eğitimimden sonra üniversite maceram sona erdi ve Türkiye’ye döndüm. Köpek sahibi olmak istediğim için köpek arayışına girdim ama Türkiye’ye gelir gelmez bir organizasyon firmasında çalışmaya başladım ve o iş temposunda köpek sahiplenmem imkansızlaştı. Birkaç yıl içerisinde işlerimi yoluna koydum ve köpeğim Barney ailemizin bir ferdi oldu.” diyerek hayvan sahiplenmenin anlık bir karar olmaması gerektiğini özetliyor. Şu anda perakende sektöründe çok iyi bilinen bir ayakkabı firmasında ‘Business Process Development Manager’ olarak görev yapan Nil Tuncer’in gelin petlerin vazgeçemediği Patissimo hikayesini kendisinden dinleyelim…

Amacımız köpekleri mutlu etmek

Günümüzde bırakın köpekleri bizler dahi yediğimiz, içtiğimiz birçok şeyde kimyasalla/katkı maddesiyle karşı karşıyayız. Bu şartlarda nasıl kendi sağlığım için yediklerime dikkat ediyorsam köpeğimin de aynı şekilde daha sağlıklı şartlarda beslenmesini istiyorum. Bu yüzden biraz daha hassas davranıyordum ve Barney’in tuz ve şeker ilavesiz, katkı maddesiz, %100 doğal atıştırmalıklarla şımarmasını istiyordum. Sadece günlük atıştırmalık olarak değil, doğum günlerinde de gönül rahatlığıyla yiyebileceği pastalarla onu ödüllendirmek istiyordum. İşte tam bu noktada bebeklik arkadaşım Ceylan Arıgül ile bir adım attık ve Patissimo’yu kurduk. Tüylü dostlarımızın, gündelik olarak tüketmekten sıkıldıkları et, tavuk ve somon gibi çabuk bozulabilecek gıdaları kullanmadan, yemeğe doyamayacakları, tuz ve şeker ilavesiz, katkı maddesiz, %100 doğal atıştırmalıkları tatlı niyetine tüketebilsinler diye üretmeye başladık. Sadece köpeklere atıştırmalık üreten bir marka olarak yola çıktık ve çok güzel insanlar kazandık.

Patissimo
Pasta dışındaki tüm menülerin kargo teslimatı yapılıyor fakat pasta süslemelerine zarar gelebilme ihtimalinden dolayı pastalar kargo ile gönderilemiyor.
Ürünlerin içeriği kadar tazeliği de düşünüldüğünden çok daha önemli!

Farklı ve faydalı tatlardan oluşan menülerimizi dostlarımızın sağlıklarını göz önünde bulundurarak, özenle hazırlıyoruz. Menülerimizi dostlarımızın yemesinde asla sakınca olmayacak malzemelerle hazırlıyoruz. Sipariş aşamasında müşterilerimizden dostuyla ilgili birkaç soruyu yanıtlamasını istiyoruz. Eğer ürünlerimizde köpeklerinin hassas veya alerjisi olduğu gıdalar varsa, kendilerini farklı menü alternatiflerine yönlendiriyoruz. Ürünlerimizde et, tavuk ve somon gibi çabuk bozulabilecek gıdaları kullanmıyoruz. Kullandığımız tüm gıdaların listesi www.patissimo.com adresimizde mevcut. Bu doğal gıdalar nedeniyle tıpkı bizlerin yediği kurabiyeler gibi ürünlerimizin belirli bir süre içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Köpek sahiplerinin mümkünse ürünleri serin bir yerde tutmalarını ve tüylü dostlarımızın belirtilen son kullanma tarihine kadar ürünleri tüketmesini istiyoruz. Üretim ve tüketim tarihlerimizi sipariş kutularımızda belirtiyoruz. Dostlarımızın her gün maximum bir adet tüketeceğini varsayarak paket adetlerimizi hazırlıyoruz. Böylece dostlarımız hem taze tüketim yapabiliyor hem de her hafta farklı lezzetlerin keyfini sürebiliyorlar. Fakat özellikle vurgulamak istiyorum; www.patissimo.com adresinde “Sipariş ver” başlığımızın altında bir form bulunuyor. Hayvan sahipleri için bu formda tüm ürünlerimizde kullandığımız malzemleri listeledik. Bu malzemeler arasında daha önce dostunuzun yediği ve midesinin rahatsız olduğunu, alerjik reaksiyon verdiği ve kaşındığını bildiğiniz ürünler varsa işaretliyorsunuz. Sisteme sipariş düştüğünde biz işaretlemiş olduğunuz ürünlere ve alerjisi olduğu malzemelere bakıyoruz. Eğer istenilen menülerde bu malzemeler yer alıyorsa evcil hayvan sahibi ile iletişime geçerek farklı menü alternatiflerini öneriyoruz.

Her köpeğin bünyesi farklı

Bizim amacımız köpek dostlarımızı mutlu etmek, onlara zarar verecek herhangi bir şeye neden olmak değil. Bu yüzden en az bizim kadar hayvan sahiplerinin de hassas davranarak formu doldurmasını istiyoruz. Biz bugüne kadar bilinçli evcil hayvan sahipleri ve yaptığımız uyarılar nedeniyle hiçbir problemle karşılaşmadık. Bir köpek sahibi olarak kimi zaman Barney’e yedirdiğim mamalardan, verdiğim ödüllerden veya sokakta izin vermemeye çalışsam da iki arada bir derede yediklerinden dolayı midesini bozduğu oldu. Eminim her evcil hayvan sahibi de bunları yaşamıştır. Ancak hiçbiri uzun sürmediği için endişelenmedim. Her köpeğin metabolizması, alışık olduğu gıdalar farklıdır. Aynı insanlarda olduğu gibi aşırıya kaçtığınızda verdiğiniz her şey köpeğinizin midesini rahatsız edebilir, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle tekrar etmekte fayda var; biz köpeklerin her gün maksimum bir adet tüketeceğini varsayarak paket adetlerimizi hazırlıyoruz. Böylece dostlarımız hem taze tüketim yapabiliyor hem de her hafta farklı lezzetlerin keyfini rahatlıkla sürebiliyorlar.

Menüde bulunanlar: Havuçlu Pupcake, Ispanak Barları, Mini Bowwownies, Tarçınlı Donut, Elmalı Turta Barları, Muzlu ve Havuçlu Krakerler, Naneli Kurabiye, Harvest Muffin, İsme Özel Doğum Günü Pastası

Bir köpeğin birçok köpeğin hayatına dokunabildiğinin en güzel örneği Patissimo

Hayvansever bir insanın sadece kendi köpeği için değil, bütün köpekler için faydalı atıştırmalıklar üretmesi, birçok köpeği mutlu etmesi Nil Tuncer’in kısa süredeki başarısıdır. Her konuda hassas davranmaya çalışan, ödülleri köpekler tatlı niyetine tüketebilsin diye üreten, bu yüzden ödül adetlerini menü boyutlarına göre değiştiren, Patissimo’yu üç kelimeyle “köpek dostunuzun keyfi, neşesi, kutlamasıyız” şeklinde özetleyen hayvan dostu dileriz birçok konuda da başarılarına devam eder.

Patissimo pasta
“Hedefimiz köpeklerimizin özel bir anı deneyimleyebilmelerini sağlamak.”
barney
Birçok köpeğin sağlıklı atıştırmalıklarla beslenmesine öncü olan köpek Barney!

Kısa sürede böylesine güzel bir bilinirlik yakalayan Nil Tuncer Patissimo için; “Patissimo; benim için heyecan verici bir hayalin gerçekleşmesi. Nil Karaibrahimgil’in kitabından beni çok etkileyen bir alıntıyı paylaşmak isterim; ‘Ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak, yapabiliyorsan dünyanın en şanslı insanlarından birisin!’ Ben o şanslı insanlardan biriyim, işimden çok keyif alıyorum. İş yapmıyor sürekli aşk yapıyorum! Bu sevgiyle, aldığım geri dönüşler de bir farklı oluyor. 🙂 Yaptığımız işlerin ve marka birlikteliklerimizin örnek alındığını görmek de başarıyla ilerlediğimizin bir göstergesi. Bilinirliğimizin en önemli sebeplerinden biri ise köpek sahiplerinin bir diğer arkadaşına tüylü dostu için Patissimo’yu önermesiyle oluyor.” diyerek aslında bu başarıyı özetliyor.

Eğer siz de köpeğinizi şımartmak isterseniz siparis@patissimo.com mail adresinden veya Instagram (@patissimo), Facebook (/patissimo) ve Twitter (@patissimoo) hesaplarından sipariş verebilir ve sürprizleri takipte kalabilirsiniz.

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.