Herkese selam.

Dostum Akva ile tanışmam sürpriz oldu. Bir zamanlar ev arkadaşım vardı ve ona hediye olarak geldi. Geldiğinde 2 aylıktı ve hiçbir eğitimi yoktu.

Akva’ya çok müdahelem olamıyordu çünkü sorumluluğu tamamen ev arkadaşımdaydı. Ben Akva’yı sevmekten başka bir şey yapmıyordum. Zaman geçti Akva’yı bazı sebeplerden dolayı başka birine sahiplendirmek zorunda kaldık. Bu tamamen onun iyiliği içindi çünkü çok yoğun bir dönemdeydik; iş sebepleriyle eve geç gelmeler ve bazı başka sebeplerden dolayı ona bakamayacağımızı düşünüp tanıdık arkadaşlarımıza verdik. Sanırım bu şekilde 5-6 kez gitti ve her defasında bize geri verdiler. Daha sonra internet sitesine ilan verdik ve birine sahiplendirdik. O sırada da ev arkadaşımla birlikte yaşamamaya karar verdik. Ben sonra ne yapıp edip Akva’yı hep ziyaret ettim, onunla inanılmaz bir gönül bağım oluşmuştu ve her izin günümde Akva’yı görmeye gidiyordum. Sonra sahiplendirdiğimiz kişinin askerlik görevi çıkınca ailesi “Akva’ya biz bakamayız” dediği için sahiplendirdiğimiz kişi bana “Akva’ya bakabilir miyim?” diye sordu ve ben de hiç düşünmeden kabul ettim çünkü artık ev arkadaşı problemim yoktu ve evde ikinci bir nefese ihtiyacım vardı. Akva’yı geri getirdim eve bir daha asla kimseye vermemek üzere… (Akva’yı hiç istemeyerek vermek zorunda kalmıştık) Zaman geçti ben Akva’ya aşırı bağlandım.

Köpek bakanlar bilir ki sosyal yaşam ister istemez kısıtlanıyor, saatimi Akva’ya göre ayarlıyorum, planım varsa Akva’yı düşünerek plan yapıyorum.

Velhasıl Akva şu an 4 yaşında koca bir delikanlı ve benim çok iyi bir ekürim. O yanımdayken hiçbir şeye ihtiyaç duymuyorum. 7 Nisan 2015’te uyku esnasındayken evimde çıkan yangını farkedip beni uyandıran Akva sayesinde şu an belki de onun sayesinde hayattayım. O benim kadim dostum olmakla birlikte canımı borçlu olduğum biri. Yangın ve Akva’nın tepkileri sayesinde internette ve ana haberlere konu olacak kadar dikkat çeken bir yangın sonrası yaşadık. İzleyen olduysa bilir. Akva benim can dostum ve onu dünyada hiçbir şeye değişmem. Her gün paranoyak bir şekilde eğer bir gün benden önce ölecekse birlikte ölmeyi dilerim. Keza yangındayken de Akva’yı kurtarmadan evden çıkmadım. Akva sayesinde onun o eşsiz ve sonsuz sevgisi sayesinde de hayvanlara olan hislerim sonsuzluğa ulaştı. Sadece köpeğimi değil tüm hayvanları çok seviyor ve elimden geldiğince onlara sevgimi ve bakımlarını sağlamaya çalışıyorum, extra bir duyarlılık yaşıyorum. Herkese sevgilerimizi gönderiyoruz.