Yaz kış demeden sokak hayvanları için projeler üreten Nilüfer Belediyesi, sıcak havalarda sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olmak için birçok bölgeye yerleştirdiği beslenme odaklarını çoğalttı. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hayvanlar için yaptığı birçok projeye, seminere mutlaka denk gelmişsinizdir. Kış aylarının dondurucu soğuklarında olduğu gibi yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında da can dostlara yönelik çalışmalar yürütmeye devam eden yetkililer, vatandaşları da duyarlı olmaya çağırıyor!

Nilüfer Belediyesi beslenme odaklarını çoğaltıyor
Nilüfer Belediyesi beslenme odaklarını çoğaltıyor

Birlik olursak her şeyin çok daha kolay olacağını gösteren hayvansever yetkililer “Bir Kap Su, Bir Dolu Hayat” sloganıyla her yıl ortalama 10 bin adet su kabı dağıtımı yapıyor ve beslenme odaklarına yenilerini ekliyor.

Can dostların beslenmesine yardımcı olmak, su ihtiyaçlarını gidermek ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Nilüfer’de can dostların yaşamlarını kolaylaştırabilmek için Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun bir çaba harcadığını belirten Bozbey, “Otomatik su odaklarımıza, sıcakların artması nedeni ile 10 adet daha ilave ederek sayıyı 14’e çıkardık. Bunun yanı sıra farklı noktalarda biri geri dönüşümlü, dört tanesi de güneş panelli olmak üzere toplam beş adet otomatik beslenme ve su odaklarımız bulunuyor. Park ve yeşil alanlara yerleştirilen 40 adet beslenme odağını sık sık kontrol eden çalışanlarımız, hayvanların ihtiyaçlarının karşılamasında yardımcı oluyor.” dedi.