Köpeklerde su tüketimiMalum yaz mevsimine girdik, güneş daha şimdiden yakıcı etkisini göstermeye başladı. Esen rüzgar sayesinde bir oh çekerken, ne yapsak da ferahlasak diyoruz. Her ne kadar ferahlamak için bir sürü seçeneğe sahip olsak da bence hiçbir şey içtiğimiz serin suyun yerini tutmuyor! Bunun farkında olan hayvan sahipleri olarak köpeklerimizi de bu ferahlığı yaşamaları için su içmeye teşvik etmeliyiz. Köpeklerde su tüketimine dikkat etmeli ve her zaman temiz ve taze suya eriştiklerinden emin olmalıyız. Su, hem idrar hem de dışkı ile kaybedildiği için tüm canlılar için mutlaka yerine konulması gereken bir yaşam kaynağıdır. Ve biricik dostumuz köpekler bizler gibi terlemediği ve sık nefes alıp vererek serinlemeye çalıştıkları için kaybettikleri suyu mutlaka geri kazanmalılardır.

Sokaktaki dostlarımızı unutmayalım

Düşünsenize, sıcak havalarda ne kadar çok su tüketiyoruz. Elimizde su şişeleriyle dolanıyoruz. Biz bile bu sıcaklara dayanamıyorken köpeklerimiz nasıl dayansın? Su içmeden durabilsin? Bu yüzden köpeklerimizin yeteri kadar su tükettiğinden emin olmalıyız. Mesela; boyutlarına uygun bir su kabı almalı ve her zaman taze su bulundurmalıyız. Her gün bu suyu günde iki kere değiştirmeliyiz. Suyun taze olması köpekler için çok önemlidir. Suyun temizliği kadar kabın temizliği de önemlidir. Kap temiz gibi görünse de siz siz olun kapların temizliğini haftalık olarak yapın. Hatta çok zor olmayacaksa iki günde bir temizleyin. Gittiğiniz tatillere, seyahatlere su kaplarınızı almayı unutmayın. Parka çıkarken, yürüyüşe giderken bile yanınızda pratik su kaplarından bulundurmaya çalışın. Köpeklerde su tüketimine dikkat etmek biz hayvan sahipleri için es geçilmeyecek bir konudur. Yaz sıcaklarıyla baş edebilmeleri için her zamankinden daha düşünceli ve dikkatli olmalıyız.

Sıcak havalar sadece bizim köpeklerimiz için değil sokaktaki tüm canlılar için çekilmez oluyor. Lütfen onları unutmayalım ve bir kap su koymaktan çekinmeyelim.