Yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken duyarlı marka Royal Canin, 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel bir projeye daha imza attı. #KedimKlinikte adıyla başlattıkları projede kedi sahiplerinin veteriner hekimi ziyaretlerine dikkat çekmeyi hedeflediler.

Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün

Her kedi sahibi, kedilerine büyük bir sevgiyle bakıyor ve besliyor. Peki veteriner hekimi ziyaretlerini ne sıklıkta yapıyorlar?

Yapılan global bir araştırmaya göre kedi sahiplerinin %92’si kedilerinin sağlık durumunu önemsiyor ancak bunların sadece %38’i düzenli olarak veteriner hekimine kontol amaçlı gidiyor. Aslında daha fazla kedi sahibi olmasına rağmen veteriner kliniğine her 4 köpeğe karşı 1 kedi kontrole gidiyor. Royal Canin ailesi ise, kedilerin genel sağlığının ve zindeliğinin korunması için yıllık veteriner hekimi kontrollerinin ne denli önemli olduğunun farkında olarak ve birçok kedi sahibi için kedilerini veteriner kliniğine götürmenin ne kadar zor olduğunu bilerek bir projeye imza attı.

Bu sebeple 5-19 Ekim tarihleri arasında “Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün” etkinliği başlattı ve kedi sahiplerini #KedimKlinikte etiketiyle fotoğraf paylaşmaya davet etti! İşin en güzel tarafı ise Royal Canin Türkiye ailesinin #KedimKlinikte etiketiyle yapılan paylaşımları karşılığında, yardıma muhtaç sokak hayvanlarına mama bağışında bulunması!

Teşekkürler Royal Canin!

Şimdiye kadar Kalbimdeki Patiler’in sosyal sorumluluk projeleri başta olmak üzere birçok derneğe, barınağa bağışta bulunan, sokaktaki canların imdadına koşan Royal Canin ailesine tekrar teşekkürler…