Boğaziçi Üniversitesi’nin hayvansever gönüllü öğrencileri, BUPAWS-Purina Genç Akademi işbirliğinde İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ile birlikte kampüs hayvanları için çalışmaya başladı. Aslında senelerdir kampüsteki kedi ve köpekler için emek harcayan, onların sağlığını, bakımını, beslenmesini üstelenen mükemmel bir ekip var ama 2018-2019 akademik yılında bu muhteşem ekibe Nestle Purina ailesi de dahil olmuş ve öğrencilerin gönüllü olarak katıldıkları çalışmada bir yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi barınma merkezinde yaşayan hayvanların sağlık taraması gerçekleştirilmiş.

Tüm ekip canla başla çalışıyor!

Son zamanlarda özellikle üniversitelerin kampüs hayvanları için yaptıkları çalışmalar gerçekten harika. Fakat Boğaziçi Üniversitesi’nin daha doğrusu BUPAWS projesinin bir farkı var ki; ilk defa veterinerlik fakültesi öğrencileri barınma merkezine düzenli olarak gelerek topluma hizmet faaliyeti adı altında bu çalışmaya dahil oluyor ve hayvanların sağlık ve refahı için el birliğiyle çabalıyor.

Biz Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen kahvaltılı etkinlikte hem sohbet ettik hem de hayvanlar için neler yapılabilir, neler yapıldı, daha neler yapılacak? gibi konular üzerine akıl ürettik. İşte, BUPAWS Koordinatörü sevgili Defne Arsoy, çalışmanın süpervizörü çok sevdiğim hocam Dr. Lora Koenhemsi ve Purina Genç Akademi Sorumlusu Arda Doğan’ın 22 Haziran tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Kennedy Lodge ‘da gerçekleştirdikleri etkinlikten kareler… Daha fazla bilgi için BUPAWS sosyal medya hesaplarını takipte kalın derim!

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.