Merhaba sevgili hayvanseverler! Kör kedi Bıdık Bodrum’da harika bir hafta geçirdi! Geçen sene Ayvalık’taki yazlıkta ilk tatilini yaptığı için yeni bir yazlığa gelmek onu pek fazla strese sokmadı. Eğer Kör Kedi Bıdık yazlıkta! yazımızı okuduysanız hatırlarsınız; Bıdık’ın ilk uzun yolculuğu biraz zor geçmişti. Araba sesi, camdan gelen rüzgar sesi derken sürekli onunla ilgilenerek yolculuk yapmıştık. Ama Bıdık çok kısa sürede uzun yol seyahatlerine alıştı ve bu yaz Bodrum’daki yazlığa da arabayla geldi! Tabii bu sefer arabada 4 kişiydik. Can, Umut, ben ve Bıdık! Belki Can’la birlikte olması, belki daha önce uzun yola çıkmış olması sayesinde, bilemiyorum ama Bıdık bu sefer oldukça rahattı. Ara sıra rüzgar sesinden rahatsız olması dışında yolculuktan keyif aldığını bile söyleyebilirim.

Macera dolu Gümüşlük tatili 

Çok sık durmadan yaptığımız yolculuk sonrasında ilk soluğu Bodrum merkezde almıştık. Can biraz huzursuzlanınca park bahanesiyle eve geçmeden bir kez daha mola verdik. Tabii Bıdık o zaman da bizimle geldi ve kutusunun içinde deniz kokusu alarak Bodrum’da gezindi. Eve geçtiğimizde ise sanki daha önce gelmiş gibi her şeyden keyif almaya başladı. İlk önce evi keşfetti, gözleri görmediği için birçok yere sürtüne sürtüne gitti, mesafeleri öğrendi, nerede ne var onları hesapladı ve yazlık macerasına başladı! Bıdık için yazlıktan ziyade bahçe vazgeçilmezdir, bahçe gördüğü zaman dayanamıyor hemen kendini yerlere atıyor, takla ata ata yuvarlanıyor 🙂 Fakat bu sene iki kere tehlike atlattık! Bıdık her zamanki gibi bahçede oyun oynarken, duvarların üstünden atlayıp bir köpek geldi bahçeye. Gümüşlük sokak köpekleri ile meşhurdur. Onlara zarar verilmediği sürece oldukça oyuncu ve sevecenlerdir. Kimseye zarar vermezler, sahilden denize girer, güneşin keyfini çıkarırlar. Bahçeye giren köpek de böyle iyi huyluydu ve Bıdık’la oyun oynamaya çalıştı. Tabii Bıdık görmediği için biraz tedirgin oldu ve köpeği çıkarmak zorunda kaldık. Bir kere de Bıdık yaramazlık yapmaya başladı ve tırmanarak bahçeden kaçtı ve köpeklerin olduğu yere gitti! Çok şükür araba çarpmadı, başına bir şey gelmedi ve hemen eve aldık ama o korku bize yetti!

Dönmeyi hiç istemedi!

Kim tatil bitsin ister ki Bıdık istesin! Bıdık da tatilin bittiği gün oldukça mutsuzdu. Kutusuna girmemek için savaş bile vermedi. Bıdık için bahçe, toprak, uçan kuşlar, sinekler vazgeçilmez. Esen rüzgarda uyumak, toprağı eşelemek anlatılamaz bir mutluluk veriyor. Biz denize gittiğimizde evde olmaktan bile mutsuz olmuyor. Bulunduğu her ortamdan keyif almasını çok iyi biliyor! Gözlerinin görmemesi onun için bir şeyi değiştirmiyor, yine oyunlar oynuyor, yine sinekleri kovalıyor, yine eğleniyor, yine eğleniyor… Biz Bıdık’la iki defa uzun yola seyahate gittik ve ikisini de çok keyifli bir şekilde sonlandırdık. Eğer sizin de kör bir kediniz varsa onunla tatile gitmekten çekinmeyin. Eğer güvenliği için her önlemi alırsanız sizin yanınızda olmaktan o da çok mutlu olacaktır!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bıdık’ı instagram.com/bidiktheblindcat hesabından kedimizi takip edebilirsiniz!

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.