Lady Gaga, Jennifer Aniston, Demi Moore, Leonardo DiCaprio gibi ünlü isimlerin kedi ve köpekleri için tercih ettiği Moshiqa dünyanın dört bir yanında parıldamaya devam ediyor! Los Angeles, Amsterdam, Londra, Tokyo, New York’ta kedi ve köpeklerin şıklığına şıklık katan markanın ürünleri artık İstanbul’da! Nişantaşı’nda mağaza açılışı yapan ve birçok hayvansever ismi bir araya getiren Moshiqa markası İstanbul’da fırtınalar estirmeye devam edecek! 

Hızla yayılan marka; Moshiqa

Yaklaşık 4 senedir evcil hayvanların şıklık yarışına girdiği ürünleriyle gündeme bomba gibi düşen markanın yaratıcısı ve tasarımcısı Meryem Birsöz, biricik köpeği Moshi sayesinde sektöre atılmış bir hayvansever. Tarsus Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra ABD’de Northeastern Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Finans ve Pazarlama üçlü lisans eğitimi yapan ve yüksek lisans eğitimini İtalya’da Istituto Europeo di Design’da Moda Pazarlama Yönetimi alanında tamamlayan genç girişimci; “Özellikle Bilişim Teknolojisi alanında ‘startup’ girişimlerle evcil kedi ve köpeklerimizin ve tüm dört ayaklı dostlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak çözümler için işbirliği yapmaya, ortaklaşa global ölçekli projeler geliştirmeye hazırız” diyerek; hem ürün gamında, hem de pazarlama stratejisinde geleneksel bir pazar nişine inovasyon faktörünün gücünü katarak, dünyada 70-75 milyar doları bulan evcil hayvanlar sektöründen, katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerle daha yüksek pay almayı hedeflediğini belirtiyor.

Gelirin %20’si Rehber Köpekler Derneği’ne aktarılacak 

Moshiqa bu alanda yaratılan katma değerin ve oluşacak karın önemli bir bölümünün hayvanların yaşam koşullarının düzeltilmesi çabalarına destek için kullanılması gerektiğine inanıyor ve bu konuda da kalıcı ve yapısal çözümler için çalışıyor. Bu yüzden Nişantaşı mağazasından bir ay boyunca yapılacak satışlardan elde edilen gelirin %20’sini Rehber Köpekler Derneği’ne bağışlayacak. Eğer siz de kedi ve köpeklerinizi bu ürünlerle şımartmak isterseniz http://moshiqa.com adresinden alışveriş yapabilir ya da Rehber Köpekler Derneği’ne yardımcı olmak adına Nişantaşı’ndaki mağazaya uğrayabilirsiniz!

Moshiqa açılışından kareler: