Yazacak aslında çok şey var da insanın yazası gelmiyor… Şarkılarıyla birçok insanın kalbini çalan, tatlı deli davranışlarıyla her zaman gündemde olan Yıldız Tilbe köpekler için söyledi sözleriyle çok kalp kırdı. Özür diledi, sözlerini geri aldı ama biz unutmayacağız. Hayvanseverler olarak başıboş sandığınız hayvanlar için de her zaman birlik olacağız.

Başıboş köpeklere zehirli et verilmesini önermek kimin aklına gelir, nasıl bir insanın aklına gelebilir? Bir hayvanın zehirlenmesini önermek, bunu milyonların gözüne, aklına sokmak suç değil midir?

Başıboş dediğiniz köpekler, bir hevesle, parayla satın alanan binbir bahane ile! sokağa atılan köpekler. Kalpsiz insanların, sorumsuz insanların davranışları sonucunda sokaklarda yaşam savaşı veren köpekler. Aslında başıboş da değiller! Siz görmek istemeseniz de onları besleyen, onları yuvalandırmaya çalışan, onlara ev arayan, hastalandıklarında bakan, yaralarını saran milyonlarca gönüllü hayvanseverleri var! Ve her ne olursa olsun bir canlıyı zehirlemek hangi canlının hakkıdır? Siz hiç, bir köpeğin gözlerinizin önünde can verdiğine şahit oldunuz mu? Siz hiç ağlayan gözlerle bakan köpek gördünüz mü? Siz hiç sevildiniz mi? Yazık…

Bir canlının, bir hayvanın başına gelebilecek en kötü şey belki de bu sözler ve bu sözleri uygulayanlar… Siz her ne kadar özür dileseniz de, sözlerinizi geri alsanız da asıl sokaktakileri, barınaktakileri, ormanlardakileri koruyamadığımız için bizler çok üzgünüz. Bir kadın olarak, bir sanatçı olarak sizlerden bu sözleri duymak… Yorumsuz.