İnsanların çok genç yaşlarda sahip olduğu sorumluluklar ileride daha bilinçli, daha özgüvenli bireyler haline gelmesinde oldukça önem taşır. Bu yüzden ailelerinden aldıkları, gördükleri her şey okul döneminde kazandıklarıyla daha da anlamlaşır. İşte bu yüzden gerek kreş, gerek anaokulu sınıflarında, keyifle zaman geçirdikleri okullarda bu sorumlulukların etkinliklerle, oyunlarla onlara işlenmesi oldukça değerlidir.

Bümed Meç Okulları da bu sosyal projelere yer veren okullar arasında yer alıyor. Renkli, eğlenceli projelerle her ay bir etkinlik ile çocuklara farklı farklı farkındalıklar kazandırmayı hedefliyor. Bu ayın projesini ise; Mama Kumbarası olarak belirlemişler.

Öğrencilerinin topluma hizmet ve sorumluluklar konusunda bilinçlenmesi için her ay bir ya da iki tane projeye imza atan Meç Okulları, kedi ve köpek mamaları almaları konusunda çocuklara destek olunmasını, mamaları gerekirse veliler ile birlikte almalarını ve okuldaki mama kumbarasına atmasını rica ederek tüylü dostlarımızın beslenmelerine destek olmayı hedeflemiş! Biz Kalbimdeki Patiler ailesi olarak sokaktaki, barınaktaki hayvanları unutmayan okullar arasında yer alan Meç’in yaptığı bu projeyi çok beğendik! Toplanan tüm mamaların bir dernek vasıtası ile barınağa teslim edilecek olması da mutluluk verici!

Teşekkürler çocuklar!