Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da sokaklardaki dostların yanında olan Niliüfer Belediyesi, kırsal bölgelerdeki canlara gönüllü hayvanseverlerle birlikte mama dağıttı! Her konuda hayvanlar için çabalayan hayvansever Nilüfer Belediyesi kara kış koşullarında da ne kadar duyarlı olduklarını “Nilüfer Belediyesi ve gönüllü hayvansever dayanışması” ile bir kez daha göstermiş oldu!

Nilüfer Belediyesi ve gönüllü hayvansever dayanışması

Kara rağmen sahadalar!

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Dış Sunum Hizmetleri birimi, Kihayko Bursa, Marmarafed ve Bursa Hayvan Hakları Dayanışma Platformu temsilcileri ile birlikte örnek bir çalışma gerçekleştirerek Nilüfer’in kırsal bölgelerinde bulunan can dostlarına mama dağıttı. Dondurucu soğuğa rağmen sabahın ilk saatlerinden itibaren göreve başlayan ekipler, yerel hayvan koruma gönüllüleriyle birlikte kırsal mahallelerdeki arazilerde yaşam mücadelesi veren canlara toplam 400 kilogram mama dağıttı. Yoğun kar ve buzlanmanın olduğu alanlara Nilüfer Belediyesi’ne ait arazi araçlarıyla ulaşan gönüllüler, can dostlarına yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadı.

Nilüfer Belediyesi ve gönüllü hayvansever dayanışması

Nilüfer Belediyesi ve gönüllü hayvansever dayanışması için çağrıda bulunan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, “Bölgemizdeki kedi evleri ve beslenme odaklarımıza günde ortalama 300 kilogram mama dağıtıyoruz. Zor durumdaki hasta ve yaralı hayvanlarımızı da kaloriferli bakımevimizde rehabilite ediyoruz. Sokakta bulunan canlarımızın karınlarını doyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Onlar açken biz tok oturmayız’ diyen ekiplerimiz, can dostlarımızın soğuk günleri sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için mücadele ediyor. Gönüllü vatandaşlarımız da çevrelerinde bulunan sokak hayvanlarına mama vererek, kuşlar için ağaçlara ekmek asarak beslenmelerine yardımcı oluyor. Günün ilk saatlerinden itibaren göreve başlayan ekiplerimize ve bize destek olan gönüllü vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diyerek konuyu özetledi ve tüm vatandaşlara, yardıma muhtaç bir can gördüklerinde 444 16 03 nolu telefonu arayarak kendilerine bildirmeleri çağrısında bulundu.