Dünyanın hayvan bakıcılığı konusunda en büyük ve saygın otoritesi Pet Sitters International tarafından 17-21 Haziran tarihleri arasında “Pets Work at Work” (Evcil Hayvanını İşe Getir Haftası) projesi düzenlendiğine dair birçok kez haber yayınlamıştık. Dünya’da hızla yayılan bu etkinlik kapsamında Türkiye’de de Royal Canin’in Türkiye ofis çalışanları da bu projeye dahil oldu ve evcil hayvanlarını ofise götürerek can dostların “mesaiye” katılmasıyla her zamankinden çok daha eğlenceli bir ortamda çalıştı.

Çalışanların şirkete bağlılığı artıyor

Hayvanların stresi azalttığı, enerji verdiği, hayata huzur kattığı, insanları gülümsettiği tartışmasız bir gerçek! Her şeyden önemlisi onlarla geçirdiğimiz anlar her zaman çok daha değerli ve verimli. Yapılan araştırmalar da evcil hayvanların işyerindeyken çalışanlar üzerinde olumlu ve daha verimli etki bıraktığını kanıtlıyor. Ki bazı çalışmalar da işe evcil hayvan getirmenin üretkenliği de artırdığını gösteriyor. 

Pet Sitters International tarafından düzenlenen “Pets Work at Work” projesinin Royal Canin’in “Onlar için Daha İyi Bir Dünya Yaratma” misyonuna uyumlu olduğunu vurgulayan Royal Canin Türkiye Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Çağla Çavuşoğlu ” Evcil Hayvanını İşe Getir girişimi, temel amacımızın ve taahhütlerimizin esas bir parçasıdır. Evcil hayvanları işe getirmek hem evcil hayvanlarımızın hem de iş arkadaşlarımızın sağlığını ve psikolojik refahını artırıyor. Çalışma ortamında nasıl bir fark yarattığını bizzat kendimiz deneyimledik. Evcil hayvanlar gerçekten iş ortamında olumlu bir etki bırakıyor ve Türkiye çapında daha fazla şirketi ve daha fazla evcil hayvan sahibini bunu uygulamaya teşvik etmek istiyoruz. Bunun elverişli olmadığı bazı ortamlar olduğunun bilincinde olsak da, mümkün olduğunca şirketlerin işyerinde evcil hayvanların değerini ve evcil hayvan dostu işyerinin coşkusunu görmeye çalışacağını ümit ediyoruz.”” diyerek proje hakkında görüşlerini özetliyor.

 

 

 

*Kaynak: 2017 Banfield Evcil Hayvan Dostu İşyeri PAWrometer™ Anketi (PAW = İşyerinde Evcil Hayvan)