Söz konusu hayvanlar olunca dostluk, sevgi, sadakat çok daha anlamlı oluyor. Hayvanlar, çoğu zaman insanlara örnek olacak türden davranışlar sergiliyorlar. Hem de her konuda! Bu haberimiz ise “dostluk” kavramının hayvanlar için ne kadar değerli olduğunu anlatan türden. Fakat hikayenin kahramanı ne kedi, ne köpek… Amerika’da oldukça ünlü olan bir keçi! Mr. G…

Dostluğun ırkı, cinsi olmaz!

Mr. G 10 yıl boyunca birlikte yaşadığı eşeğin yanından ayrıldıktan sonra depresyona girmesiyle ünlenmiş bir keçi. Kirli ve elverişsiz ortamda yaşadığı için sahibinden alınan ve “Animal Place” hayvan koruma çiftliğine yerleştirilen Mr. G en yakın arkadaşının yanından ayrıldıktan sonra yemeden içmeden kesilmiş. Gönüllü çalışanlar keçinin mutsuzluktan dolayı böyle olduğunu ve durumu atlatacağını düşündüklerini fakat 6. günün sonunda endişenmeye başladıklarını söylerken; veteriner hekimi eşek ile keçi arasındaki dostluğun ne kadar değerli olduğunu Jellybean’i çiftliğe getirdiklerinde anladıklarını söylüyor.

Jeff McCracken eşeği getirince burun deliklerini aça aça en yakın arkadaşının kokusunu alan ve koşarak onu karşılayan Mr. G tüm ekiptekileri de duygulandırmış aslında. Jellybean’i görünce yerinde duramayan, sağa sola atlayan ve yemesi içmesi düzelen sevimli keçi anlayacağınız dostluğun değerini çok iyi bilen bir hayvan!

Son zamanlarda kedi ve köpekler için gördüğümüz, okuduğumuz haberlerde insanların ne kadar kötü olabileceğini anladık ama hayvanlar bize her defasında kaybettiğimiz değerleri gösterdi. İşte aşağıdaki video da aynı yerde yaşayan ve şebeklikleriyle insanların kalbini çalan Mr. G ve Jellybean’in hikayesinin en tatlı özeti:

https://youtu.be/bv2OGph5Kec