Sunuculuğu, dobralığı ve samimiyeti ile tanıdığımız Seda Akgül’ün hayvanlara duyarlılığı tüm hayvanseverlerin dikkatini çekti! Tv8’de, Hakan Ural ile sunduğu Gel Konuşalım programında hemen hemen her gün sokak hayvanları haberlerine yer veren Akgül, bugün ki programında Denizli Hayvan Barınağı’ndaki ölüme terk edilen hayvanlar için fırtınalar estirdi!

Ölen yavru köpekler arasında yaşam savaşı veren köpeklerden sahiplenmek için giden bir hayvanseverin çektiği videonun yayınlandığı programdan “Satın Alma, Sahiplen” çağrısı yapıldı. Bununla da kalınmadı, Seda Akgül “Denizli Belediyesi’ni ihbar ediyorum, bugün orada bir köpeğin cesedi yatıyor, yanında yavrular var. Hiçbir hayvan orada yaşayamaz, bunun affı yok, özrü yok! Yazıktır, günahtır, vicdan da mı yok?! Hayvanlara alan sağlayın, hayvan barınakları 5 yıldızlı otel değil, hayvan hapishanesidir” diyerek Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu! Seda Akgül’ün hayvanlara duyarlılığı tüm hayvanseverlere güç veriyor, hayvanlar için kılını kıpırdatmayan belediyelere tehdit oluşturuyor!

Sokak hayvanlarının hakları için savaşıyor!

Seda Akgül, diğer birçok tanınmış isim gibi sokak hayvanlarının hakları için savaşıyor, orman beslemelerine gidiyor, sokakta gördüğü hayvanların tedavisine destek oluyor. Hayvan satın almak isteyenlere, “satın almayın, sahiplenin” çağrısında bulunan Akgül, ekranlara getirdiği sokak hayvanlarının çektiği acıların, yaşam mücadelesinin haberleri ile birçok canın hayatını kurtarmayı hedefliyor. Lütfen siz de sessiz kalmayın; Seda Akgül’ün hayvanlara duyarlılığı gibi duyarlı olun, onlara zarar vermeyin, zarar verenleri şikayet edin, haklarını savunun. Birlik olursak onlar için çok daha güzel bir dünya yaratabiliriz yeter ki görmezden gelmeyelim!