Yaklaşık 2 sene önce duyarlı hayvansever gençler tarafından kurulan Ünihak Topluluğu’nu mutlaka duymuşsunuzdur. Bünyelerindeki üniversitelerin Hayvan Hakları, Doğal Yaşam ve Çevre Koruma Kulüpleri ile hayvanlara destek olmaya çalışan koca yürekli bir grup Ünihak… Kulüplerin kampüslerindeki hayvanların beslenmesine ek olarak hayvan hakları ve farkındalık yaratılmasıyla çalışmalar yürüten, projeler gerçekleştiren gönüllülerin bir araya geldiği Ünihak var yok demeden kışa hazırlanıyor ve ormanlardaki canlar için kulübeleri yeniliyor.

Yaz kış demeden harıl harıl çalışan harika bir ekip!

Köpek popülasyonu ve ilgisizlik sebebiyle Ünihak Topluluğu’nun da sık ziyaret ettiği Kurtköy Ormanı’nda bu haftasonu harika bir etkinlik vardı! Her Cumartesi günü katılımcı üniversitelerle 45 farklı nokta dolaşarak besleme, kısırlaştırma, tedavi çalışmaları yapan grup yine farkını ortaya koydu. Kış mevsiminin yaklaşması ve mevcut kulübelerin kullanılamaz durumda olması sebebiyle 4 Kasım 2017 günü Piri Reis, Marmara, Gedik, Yeditepe Üniversiteleri ve proje destekçilerinden Adalar Rotaract Kulübü ile Kurtköy Ormanı’nda yaşayan binlerce sahipsiz köpeğin beslenme ihtiyacına ek olarak barınma ihtiyacını da karşılamak üzere bir araya geldi. İnşaatlardan temin edilen paletler ve öğrenciler tarafından alınan ahşap sandıkları yağmurlu ve soğuk havaya rağmen 5 saatlik çalışma sonucunda 26 kulübeye dönüştürerek ihtiyaç olan noktalara bıraktı. Ayrıca Tuzla Belediyesi sponsorluğunda temin edilen kuru mama ve öğrenciler tarafından hazırlanan yaş mama-makarna karışımları ile orman çocuklarının karnını da doyurdu.

Eğer siz de mama göndermek, patiler için bu güzel ekibe destek olmak isterseniz sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşabilirsiniz. Teşekkürler Ünihak!