Yıldız Teknik Üniversitesi (YTU) Hayvan Hakları Kulübü öğrencileri hayvanlar için çabalayan, onların sesi olmaya çalışan birçok ismi YTU Hayvan Hakları Kulübü Umut Ödülleri’17 etkinliğinde bir araya getirdi ve hayvanlara umut oldukları için onları ödüllerle onurlandırdı.

Yaptığınız iyiliğin ödülü mü olur?

Evet! Bu sene oldu! Yıldız Teknik Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü öğrencileri hayvanlara iyilik yapan, sağlıkları, beslenmeleri, yaşam hakları için savaşan birçok gönüllüyü bu davranışları için ödüllendirdi. Sevgili Batuhan Begimgil’in sunuculuğunu yaptığı YTU Hayvan Hakları Kulübü Umut Ödüllerin’de Doyuran Kareler, Migros, Kalbimdeki Patiler, Berrak Turşuları, Yonca Evcimik, Ajanimo, Kadıköy Belediyesi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Okan Oflaz, Semra Tecimen, Halil Akyürek, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kedi Kasabası, Dekamer, Zeynep Burcu Tekin başta olmak üzere birçok değerli isim vardı.

26 Mayıs 2017 tarihinde YTU Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleşen ödül töreninde Kalbimdeki Patiler olarak biz de oradaydık. Genç hayvansever öğrencilerin, onları yetiştiren öğretmenlerinin desteğiyle kurdukları Hayvan Hakları Kulübü tarafından onur ödülüne layık görülmek bizleri oldukça gururlandırdı. Yaptığımız özgün habercilik, sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleri ile kısa sürede bu kadar büyümek tarifsiz bir duyguydu.

Gelenekselleşmesi planlanan YTU Hayvan Hakları Kulübü Umut Ödülleri’nin tek amacı, kedi, köpek, kuş, böcek, yunus ayırt etmeksizin, tüm hayvanların haklarını ön plana alan, onlar için elinden gelenin her zaman daha fazlasını yapan insanların, belediyelerin, gönüllülerin, derneklerin, veteriner hekimlerin, yayıncıların hayvanlara verdiği umutların hiç bitmemesi için çabalamak. İşin en güzel yanı, aldığınız ödül değil, genç nesillerin böylesine güzel projeler yaratıp, hayvanları konuşmak, tanışmak ve daha çok birlik olmak için bizleri bir araya getirmesi. Umut varsa, hayat vardır. Gençler her zaman bu toplumun güzelleşmesini sağlayacaklardır.

Aldığımız ödül için YTU Hayvan Hakları Kulübü öğrencilerine tekrar teşekkür ederiz.