Disc Dog Challenge adı altında yapılan köpekli frizbi yarışmalarının ilki 11 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilecek! Almanya’da köpekli frizbi sporu yapan çeşitli takımların oluşturduğu Disc Dog Challenge her yıl 4 ayrı yarışma şeklinde oynanıyor. Ve bu sene ilk defa Felicia Pet Food, KIF Köpekli Sporlar Komisyonu, İstanbul Agility & Frizbi Takımı ve Border Collie Irk Derneği girişimleri ile uluslararası standartlarda ve yabancı hakemlerin katılımı ile Türkiye’de düzenlenecek.

Disc Dog Challenge bu sene Türkiye'de gerçekleşecek!
11 Haziran ve 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek yarışmalarla pet sektörünün öncülerini profesyonel bir rekabet için bir araya getirecek!
İstanbul’da bir ilk!

Bildiğiniz gibi köpekli frizbi sporunun temel felsefesi; bir hafta sonu hobisi, eğlence ve aile aktivitesi olmasıdır. Frizbi dışında bir malzemeye ihtiyaç duymadan, köpek ve sahibi ile birlikte yakın çevrede bulunabilecek uygun bir arazide; köpek ve sahibinden oluşan takım çalışması şeklinde de yapılabilir. Genel yapısı koşma, zıplama ve atılan bir objeyi getirme üzerine kurulu olduğundan, küçük ve orta boy köpek ırkları için frizbi ideal bir spordur ve keyifli bir aile aktivitesi olarak bilinir.

KIF Köpekli Sporlar Komisyonu, İstanbul Agility & Frizbi Takımı, Border Collie Irk Derneği ve Felicia Pet Food da bu keyifli aktiviteyi Disc Dog Challenge Türkiye adı altında İstanbul’da düzenleyerek bir ilke imza atıyor. Daha fazla bilgi ve yarışmaya katılmak için Disc Dog Challenge Türkiye sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Facebook: @discdogchallengeturkiye

Instagram: @discdogchallenge_turkiye