Hayvan hakları, hayvan hakları, hayvan hakları… Çözemediğimiz en büyük sorun! Bugün Django, yarın Çilek, öbür gün Mır Mır… Hiçbirinin bir diğerinden farkı yok. Hepsi aynı kanun altında korunuyor, korunmuyor. Tek yapmanız gereken birlik olmak. Hayvan sevmeyebilirsiniz, hayvanlardan korkabilirsiniz ama bir hayvana zarar vermek, eziyet etmek, haklarını hiçe saymak…

Yapmayın! Sevmiyorsanız, seveni engellemeyin, korkuyorsanız korkmayanı kışkırtmayın! Yaşamak için bize ihtiyaç duyan dilsiz canlıları rahat bırakın. İnanın siz zarar vermezseniz, hiçbir hayvan size zarar vermez ki siz zarar verseniz daha zarar vermeyecek kadar masumlar! Lütfen, hayvanlara bakan, onlarla yaşayan, onları yaşatmaya çalışan bizleri rahat bırakın! Bugün Tanem Sivar’ın köpekleri, yarın bizim kedilerimiz. Dün komşunun köpeği, haftaya bakkalın kedisi. Sonu yok! İnsanoğlu kötü oldukça başlarına gelecek felaketlerin sonu yok ama kötü insanların başına gelecek felaketler olsun… Bu yüzden Django ve tüm hayvanlar için imzala!

https://www.change.org/p/hayvanları-koruyacak-yasal-düzenleme-istiyoruz-djangobozburun?source_location=discover_feed

Django için açılan kampanyayı es geçme!

“Bir insanın bizim oğlumuzla büyüyeceklerini hayal ettiğim köpeklerimiz Django’muz ve Pamuk’umuzu elimizden almaya, onları vahşice katletmeye ne hakkı var? Ve maalesef en acıklısı, nasıl bunun hak ettiği ölçüde bir cezası olmaz. Türk Ceza Kanunu’nda hayvanlara karşı işlenen suçlar, “Mala zarar verme” başlığı altında yer alıyor. Yani TCK hayvanları can olarak değil, mal olarak görüyor. Hayvanlara karşı suç işleyen kişilere sadece idari para cezası verilebiliyor. Dilerim ki, Django ve Pamuk’un kaybı, hayvan dostlarımızın haklarının gerçekten korunduğu bir yasanın yürürlüğe girmesine vesile olur. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız ama bunun için siz hayvan dostlarının da yardımına ihtiyacımız olacak. Son günlerde sıkça tartışılan ancak henüz bir sonuca varılamamış olan hayvan haklarının gerçekten korunduğu bir yasa teklifinin kabul edilmesi için hep birlikte çalışmalıyız.”

Tanem Sivar ve eşi destek bekliyor! Giden tüm canlar için, gitmesini istemediğimiz tüm canlar için imzala…