Bodrum’da barınaklara, sokaklara terk edilen 11 Golden Retriever köpeğiyle tanıdığımız Golden Çetesi’nin babası Şenol Kaptan’dan acı haber geldi... El emeği göz nuru yaptığı kolyeleri satarak geçimini sağlayan koca yürekli hayvansever ne yazık ki verdiği yaşam mücadelesini kazanamadı.

Arkasında yaşlı gözler bıraktı

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada Golden Çetesi’nin hesabında paylaşılan vefat haberiyle öğrendik bu acı ölümü… Şenol Kaptan’ı belki de Bodrum’da tanımayan yoktur. Golden Retriever köpekleri ve bir sokak köpeği ile Bodrum sokaklarında gezerken sadece yerlilerin değil, turistlerin de dikkatini çeken ve sevgisini kazanan bir hayvansever kendisi.

Yaptığı renkli kolyelerle geçimini sağlayan, gönüllülerin bağışlarıyla dostlarına bakan koca yürekli Şenol Özbakan ne yazık ki birkaç gündür süren yaşam mücadelesine yenik düştü. Esnafın dostu, güler yüzlü, temiz kalpli Şenol Kaptan’ın acısının ardından merak edilen konu ise köpekleri oldu. Ne acı ki sahip olduğu köpeklerin onun ailesi olduğunu hala anlamamış olan insanlar var!

Şenol Kaptan Golden Çetesi’ni reklam olarak görmemiş bir hayvan sahibi iken merak edilen soruların “Hayvanlar satılık mı?, Sokağa mı salınacaklar?” yönünde olması yürek burktu. Golden Çetesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada köpeklerin satılık olmadığı ve Şenol Kaptan’dan çocuklarına en güzel miras olarak bu köpeklerin kaldığı belirtilmiş ve bu durumu farklı türlü değerlendirmek isteyenler en güzel cevap verilmiş… Sahiplendirdiği bir sürü can ile ne kadar iyi kalpli olduğunu gösteren Şenol Kaptan’ı tüm halka bu kadar sevdiren belki de sahip olduğu merhamet duygusuydu…

Mekanın cennet olsun Şenol Özbakan. Bodrum sensiz, evlatların sensiz eksik kaldı…