Yaz geldi, okullar kapandı, tatil planları çoktan yapıldı bile. Çocuklar denize girmenin, havuzda oynamanın hayalini kurdu bütün kış. Şimdi ise o hayalleri doyasıya gerçekleştirme zamanı. Güneşin, denizin, kumun keyfini çıkarma zamanı. Hem de köpeklerimizle! Hem de Alaçatı’da! Alaçatı Maviev Hotel çok iri olmamak kaydıyla köpekleri kabul eden, hayvan dostu bir otel. İzmir’in en keyifli tatil mekanlarından Alaçatı’da böyle bir imkana sahip olmak inanılır gibi değil! 🙂 Beycan İnaluk’un işletmeciliğini üstlendiği butik otel eminiz ki yaz tatillerinizde vazgeçemeyeceğiniz yeni adresiniz olacak…

Pet kabul eden oteller arasında olmak çok önemli

Almanya’da doğan, İzmir’de büyüyen, İzmir Özel Türk Koleji’ni ve ardından Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Beycan İnaluk uzun zamandır hayalini kurduğu Maviev projesine 2012 yılında atılmış. Yaklaşık dört senedir kahvaltılı konaklama hizmeti veren Alaçatı Maviev Hotel’i diğer birçok hotelden ayıran patili dostlarınızın da konaklamasına izin vermesi! Biz de Kalbimdeki Patiler ailesi olarak bu hayvansever otelin sahibi sevgili İnaluk’tan otel hakkında bilgiler aldık, bakın neler öğrendik: “Çocukluğumdan beri evimizde hep köpeğimiz oldu, onlarsız bir hayat asla düşünemiyorum. Benim için hayvanlar çok değerli. Köpekle kediyle yaşayan insanların sadece tatile çıktıklarında değil sokaklarda gezerken de duygu durumlarını yakından bildiğim için otelimizde kedi ve köpekleri ağırlamaktan her zaman mutluluk duydum. Pet kabul eden oteller arasında olmak bizim için çok önemli. Tabii aslında pet demek de pek doğru olmayabilir, çünkü bu zamana kadar hiç kedi misafirimiz olmadı. Hep köpek dostlarımızı ağırladık. Genellikle de küçük ırk köpekler misafirimiz oldu. Çünkü yerimiz iri ırk köpekler için pek uygun değil. Ama sokak köpeklerimiz için her zaman yerimiz var! 🙂 Sokakta baktığımız 5-6 tane sokak köpeği otelimizin müdavimleri.”

3 sene önce köpeğini kaybeden ve o gün bugündür sokaktaki köpeklere sahiplik yapan Beycan Hanım hayvanları yazın sıcaktan, kışın soğuktan korumak için elinden geleni yapıyor. Hem hayvanlardan korkan otel müşterilerini kaçırmamak hem de hayvansever dostları ağırlamak için oldukça hassas davranan İnaluk röportajımızı sokak hayvanlarına olan düşünceleri ile sonlandırıyor: “Maalesef ülkemizin oluk oluk kanayan yarası sokak hayvanları. Petshoplarda canlı hayvan satışı yasaklanmadan, yurtdışından ülkeye kaçak hayvan girişleri önlenmeden, en önemlisi insanların içindeki sevgiyi beslemeden bu sorunun önüne geçilmez.”

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.