Köpek sahipleri olarak itiraf etmek gerekir ki, köpeklerimize bir şeyler alırken en az kendimize aldığımız kadar seçici ve hassas davranıyoruz. Kalitesinden fiyatına, kumaşından rengine her şeyi inceliyor, karşılaştırıyor ve en iyisini almaya çalışıyoruz. Peki, sizlere köpekleriniz için ince eleyip sık dokuyarak ürün ortaya çıkaran, kaliteli ve özgün tasarımlarıyla sektörde adı hızlıca yayılan bir markadan bahsetsek! Apac.co, kısa sürede müşteri memnuniyetiyle adını sıkça duymaya başladığımız, ürün kalitesinde oldukça seçici davranan yeni bir pet markası. Marka kurucusu Feyzan Çapa, Apac.co’yu Kalbimdeki Patiler okuyucuları için kısaca anlattı:

Apac.co hikayesi nasıl başladı? Sohbetimize siz ve ekibinizle başlayalım…

Küçüklüğümden beri hayvanlara karşı olan sevgim herkes tarafından bilinir. Sokakta, okulda, parkta bulduğum tüm hayvanları eve getirirdim 😊 Hayvanlara karşı olan sevgimi ve ilgimi onlar için özel bir işe dönüştürmek istedim. İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları ve süreci de aslında üzerine detaylı düşünmemi ve aksiyona geçmemi sağladı. Bu maceramda, hayatta her zaman olduğu gibi sevgili babam çok destekledi. Babam hem en yakın arkadaşımdı hem en büyük destekçimdi. Yakın zamanda kendisini kanserden kaybettiğimiz için şimdi de artık mirası gibi düşünüyorum. Tabii ki sadece babam değil ailemdeki herkes bu maceramda bana destek oldular, tüm üretim süreçlerinde, markanın oluşma aşamasında bana destek veren annem ve ablam da hep yanımdaydılar. Girişimci ruhumu yanıma katıp çıktığım bu yolda aslında ailem ve en yakın arkadaşlarım hep beraber bir ekip olduk ama profesyonel olarak ele alırsak üretim ve tasarım süreçlerimiz, pazarlama iletişimi çalışmalarımız, finans ve iş geliştirme olarak çekirdek bir kadro ile ilerliyoruz. 

Köpekler için hangi ürünler mevcut? Ürün seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz? Biraz ürünlerden bahseden misiniz?

Biz bu yola çıkarken biraz kendi deneyimlerimizden biraz yakın çevremizin deneyimlerinden ve dolayısıyla onların taleplerinden yararlandık. Can dostlarımız köpekler de aslında biz insanlar gibi stil sahibi, şık ya da rahat ama özgün tasarımlarla pek ala buluşabilir. Bu fikri de arkamıza alarak ihtiyaçlara ve tavsiyelere yönelik ürünler oluşturduk; şu anda yağmurluk, mont, ceket, hoodie, bornoz ve gömlek olarak altı kategorimiz mevcut. 

Ürün gamını ortaya çıkarırken de dikkat çekici olmasına, küçük dokunuşlarla farklı ve özgün olmasına özen gösterdik ama tabii ki tüm ürünlerin üretim süreçlerinde üzerine titrediğimiz en önemli konu, konforlu ve kullanımı kolay ürünler olmalarıydı. Tüm ürün kalıpları ve detayları bir dizi test aşamasından geçtikten sonra üretime alındı. Uzun, zorlayıcı ama keyifli bir süreçti, çıkan sonuçlardan çok memnunuz, ürünlerimizi kullanan, satın alan kişilerden de deneyimlerini, güzel yorumlarını almak bizleri çok mutlu ediyor. Bir sonraki koleksiyonu da tüm yorum ve önerileri de dikkate alarak titizlikle geliştireceğiz.     

Üç kelimeyle markanızı özetleseniz…

Dogs Are Life!

Hayvan sahipleri neden sizi seçmeli?

Üretim sürecine başlarken gerçekten çok ince eleyip sık dokuduk diyebilirim. Tüm kumaşları, kullanılacak aksesuarları detaylıca inceleyerek seçtik. Dolayısıyla ortaya çıkardığımız ürünlerin özgün, kaliteli ve uzun ömürlü olmasını amaçladık. Fiyat/performans karşılaştırması yapıldığında işin hakkını vermek istedik, aldığımız geri dönüşler de öyle olduğunu gösteriyor 😊 

Özel sipariş alıyor musunuz? Ya da ilerisi için düşünüyor musunuz?

Şu an için işin daha çok başındayız, özel sipariş almıyoruz ancak önerilere, fikirlere her zaman açığız. Sonuçta deneyimlere bağlı ve kullanım amacına yönelik ürünler üretmeyi amaçlıyoruz. Köpek sahiplerinin fikirleri bizim için çok önemli. Kendimizi, markamızı ve ürünlerimizi geliştirebileceğimiz bir fırsat bizim için de.

Hayvan sahipleri ürünlerinize nasıl ulaşabilir?

Apac.co olarak kendi online sitemiz mevcut; www.apacco.com.tr  adresimizden ürünlerimizi detaylıca inceleyebilir, satın alabilirler. Ayrıca İstanbul, Ankara ve Antalya olmak üzere şu anda 3 şehirde ürünlerimiz çeşitli petshoplarda yer alıyor. Bunları sıralayacak olursak; İstanbul’da Cicoshsimo, Pati Durağı Suadiye, Skati Coffee House, Hızlı Mama Sarıyer, Hızlı Mama Zekeriyaköy, Ankara’da Puppyland Store ve Antalya’da Glam Paw ‘dan tüm ürünlerimize ulaşabilirler.