“Yaşadığımız düzende unuttuğumuz birçok değeri fedakarlık, vefa, sorumluluk, karşılıksız sevgi, merhamet gibi birçok onemli duyguyu kısacası bizi insan yapan şeyleri her gün her dakika tekrar tekrar hatırlatan hayvanların varlığı, bize verdikleri mutluluğu anlatmaya kelimeler yetmez.” diyen Serkan Altunorak’ın yeni markası Hoody Doggy hakkında harika bir röportaj hazırladık.

Söz konusu hayvanlarımız olunca onlar için her şeyin en iyisi, en güzelini almak istiyoruz. Ama birçok marka, birçok çeşit olunca insanların kafası karışıyor. Bazen kalite ararken fiyata takılıyor, bazen modele bakarken karar veremiyoruz. Piyasada ürün çeşitliliği zaman zaman biz köpek sahiplerini yoruyor. Fakat Hoody Doggy bu karmaşalığa son verecek ürünler sunuyor. Her biri özenle seçilmiş aksesuarlar içeren, el yapımı, kanserojen malzeme içermeyen harika köpek tasmaları ile hayvan sahiplerinin sadece tasmaların güzellikleri arasında kararsız kalacağı ürünler satıyor ve #sokaktagörüşürüz diyor! İşte, köpeklerinize kalbiniz ısınarak takacağınız Hoody Doggy tasmalarının hikayesi!

Hoody Doggy markasının yolculuğu nasıl başladı?

Kendimi bildim bileli tasarıma hep meraklı biriydim. Annem Fugen Altunorak’ın tasarımcı olmasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Aklımın bir köşesinde hep bir şeyler yapmak vardı fakat doğru zamanı bulamıyordum. Hayvanlara olan düşkünlüğüm ve köpek sahibi olarak bu konuda bir eksiklik olduğunu fark ettim, köpeklerimin tasmalarını yurtdışından satın alıyordum hep. Bundan tam bir sene önce 14 yaşındaki köpeğimiz Maya’yı kaybettiğimiz gün onu uyuttuktan sonra elimde onun eski tasmasıyla veteriner kliniğinden çıktım. O kadar üzgündüm ki tarif edemem, yolda yürürken elimdeki tasmaya baktım ve o gün tasma tasarlamaya karar verdim. Annem Fugen Altunorak’la beraber yola çıktık ve bugünlere kadar geldik…

Hayvan sahipleri Hoody Doggy’de hangi ürünleri bulabilir? Tasmaların malzemesi, çeşitleri vb. konularda hayvan sahiplerine neler anlatmak istersiniz?

Ürünlerimizin hepsi, her aşamasında elde yapılıyor. Emek olan her işin değerinin, etkisinin anlaşıldığını ve bir o kadar da büyük olduğunu düşünüyorum. Örnek vermem gerekirse, Clementine Koleksiyonumuzda miyuki tekniğiyle yapılan modelde, boncuklar önce elde tek tek diziliyor, hazırlanıyor ve daha sonra atölyemizde deri üzerine boncukların dikilirken kırılmaması için büyük bir özenle yine elle dikiliyor. El yapımı olmasının yanı sıra, sağlıklı olmasını da istiyorduk ve metal içeren büyün parçaları altın kaplama yaptırarak kanserojen hiçbir madde içermemesini sağldık. Kullandığımız aksesuarların herbirinin simgelerini seçmemiz çok uzun sürdü. Herbirinin anlam ve değeri bizim için çok önemliydi.

Sonuç olarak tasmalarımızı alıp kullanan hayvan sahipleri nasıl ki kendilerine hitap eden ve yakın hissettikleri aksesuarları alıp kullanıyorlarsa, aynı şekilde dostlarına da satın alıp kullanabilecekleri aksesuarlar hazırlamak istedik. Şu an için boyun tasmalarımız kendi içlerinde 5 farklı modelle ve 5 ayrı renkle seçenek olarak sunuldu. Bunun yanında bir de 5 farklı renkte gezdirme tasmalarımız mevcut. Yakın zamanda yeni koleksiyonumuzu vakit kaybetmeden paylaşacağımızı söyleyebilirim.

Özel sipariş ürünler hazırlıyor musunuz? Renk, model çeşit gibi seçenekler açısından değişiklik yapılabiliyor mu? Hayvan sahipleri neden Hoody Doggy seçmeliler? 🙂

Üzerinde tam 1 yıldır çalışıyor olsak da çok yeni bir markayız ve aklımızda yapmak istediğimiz birçok hedef var. Kişiye özel bir şeyler tasarlamak hedeflerimizin arasında fakat bunun için biraz daha zamanımız olduğunu düşünüyoruz. Öyle bir odaklanma için daha fazla zamana ihtiyacımız var, şu an her şey çok yeni olduğu için öncelikle önümüzde yapmamız gerekenleri gerçekleştirmek istiyoruz. Bahsettiğim modellerimizin her birini tek tek çıkarttık. Takım olarak kendim de her şeyi hayatımda kullanmayı tercih etmediğim için 🙂 renk ve tercihleri satın alacak kişilere bırakmak istedik.

Hoody Doggy markasını kurarken amacımız bir topluluk oluşturmaktı aslında. Yaşayan her canlı hakkında, doğa hakkında, ortak yaşam hakkında, sürdürülebilirlik hakkında ortak bilince hitap eden bir iş çıkartmak istedik ortaya. Zamanla bunun etkisini göreceğimizi düşünüyorum. O yüzden seçim hakkı her zaman kişiye ait ve satın alıp kullanıp mutlu olmaları bizi onlardan daha fazla mutlu edecektir, buna emin olabilirler 🙂

Ürünlerinize nereden ulaşabilirler? Sadece internet üzerinden mi satışı mevcut?

Şu an için sadece kendi web sitemiz www.hoodydoggy.com üzerinden online satış yapıyoruz. Zaman içinde marka işbirliklerimiz olacak, hala görüşmelerimiz devam ediyor. Bu haberleri yine Instagram ve web sitemizden takipçilerimizle paylaşacağız.

Markanızı üç kelime ile özetleyecek olsanız o üç kelime ne olurdu?

Tek bir kelime yeter bence 🙂 COOL!

Eklemek istedikleriniz…

Evinde bir canlıya her ne olursa olsun kapısını açmış, yuva yapmış herkese sonsuz saygı duyuyorum. Bunun daha da çoğalması için ortak ve bilinçli hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. İlginiz için teşekkür ederiz… Sevgiler 🙂

Serkan Altunorak ve köpeği ile yaptığımız röportajı tekrar okumak için linke tıklayabilirsiniz: