Köpeğimin tagları hemen kopuyor, eskiyor, sürekli kayboluyor diyorsanız, hayvan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden üretilen, sağlam, kaliteli taglar ile kısa sürede pet dünyasının sevilen markaları arasına giren TagsForever röportajımızı mutlaka okuyun. Firma sahibi Olcayto Bey, kedi ve köpek dostlarınız için tasarlanan ürünleri hakkında sorduğumuz soruları detaylıca cevapladı!

Öncelikle sizinle başlayalım. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, Olcayto ben. Kendimi bildim bileli insan dışında bir canlının olduğu evde büyüdüm. Köpekler, kediler, kuşlar hatta su semenderleri. Evimizi yıllardır paylaştığımız dostlarımız aslında bugün TagsForever’ın temellerini oluşturuyor. Uzun zamanlar uluslararası bir firmada pazarlama & ürün geliştirme müdürü olarak görev aldım. Aslında bu işlerin olmasının başlangıcı da buradan başlıyor sanırım. Üretmek, üretirken kullanılacak makine ve malzeme bilgisine sahip olmak bu işte avantajlı konuma getirdi. Buna bir de eşimin tasarımcı olması sanırım bu tatlının kaymağıydı. Şimdilerde 6 yaşında oğlumuz Leo Kayra ile ofis & atölyemiz arasında koşturuyor ve yeni işler üretmenin hazzını yaşıyoruz.

TagsForever markasının hikayesinden bahseder misiniz?

TagsForever, Azerbaycan-Türkiye ortaklı şirketin parçası. 2014 senesinde sonlandırmak istediğim kurumsal hayat bir anda babamın da ortak olduğu bu şirketler grubuna dönmeme sebep oldu. Kısa zaman içerisinde Türkiye ve Azerbaycan’da yapılan yatırımlar sırasında bizim şirketlerimiz için promosyon ürünleri üreten bir şirket kurma ihtiyacımız doğdu ve makine parkurumuzu oluşturmaya başladık. Ortaklaşa bu işi yürüttüğümüz yabancı sermayederimiz Nihad Huseynov’un yatırımları, beraber bu işe başladığımız Kaan Şenver’in destekleri, tasarımcı olan eşim Nilay’ın fikirleri ile birleşince TagsForever markası filizlenmiş oldu. Aslında puzzleın parçaları gibi. Yatırımcı, üretici, tasarımcı olan enerjisi yüksek insanlar  bir anda bir araya gelmiş oldu ve TagsForever ortaya çıktı.

Halihazırda kendi ülkemiz başta olmak üzere Avrupa ve Amerika kıtasında 200’den fazla bayimizle evcil hayvanların kaybolmamaları için kedi ve köpek künyeleri, şirketler için 1 günde hazırlanabilen rozetler üretiyoruz. 6 kişilik bir ekiple halihazırda 1 tasarım ofisimiz ve 2 farklı atölyemizle kedi ve köpek sahiplerine bu hizmeti veriyoruz.

Ürünleri biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz peki?

Kedi ve köpeklerin tasmalarının ucuna takabilecekleri aksesuarlar üretiyoruz. 3mm’lik bir akrilik üzerine yüksek çözünürlüklü baskılar yapıyor sonra onları asla bir canlıya zarar vermeyecek, sertifikalı ve onaylı ürünlerle kaplıyoruz. Tüm ürünlerimize isim ve telefon numaraları yazılabiliyor. Bulan kişilerin harekete geçmesini sağlayacak aksiyon kelimeleri de ekliyoruz. Müşterilerin tasma veya zincirlerine takmaları için 3 farklı tasmaya takma aparatı yolluyoruz. Bu sayede müşteriler diledikleri şekillerde kombinasyonlar oluşturarak tasmalarının ucuna şık bir güvenlik aksesuarı takmış oluyorlar. Ayrıca takma halkalarını organik boyalar ile kaplayarak dostlarımız için tüm riskleri ortadan kaldırıyoruz. Ürünlerimiz darbelere, suya, çeşitli hava koşullarına oldukça dayanıklı. Paslanma yapmıyor, nikel, kodyum v.b. kanserojen maddeler asla içermiyor.

Sizi diğer markalardan farklı kılan nedir?

Sektörde bulunan ürünlerin birbirinin kopyası olması, uluslararası satışlar için bazılarının yasaklı ürünler olması, hep aynı şekil ve tasarıma yönelik olmaları v.b. durumlar sebebiyle piyasada açık olduğunu farkettik. TagsForever ürünleri şekil ve renk sınırı olmayan, oldukça hafif, her kilo ve boyutta canlının rahatlıkla taşıyabileceği darbelere ve suya dayanıklı, paslanmayan, soyulmayan, zarar görmeyen bir ürün. Hatta ürünlerimize o kadar güveniyoruz ki, kullanıcı hatası ile doğabilecek sorunlar haricinde bile müşterilerimizin memnuniyeti için yenisini göndermeye çabalıyoruz. Aslında bizim ürünümüzü diğer ürünlerden ayıran en önemli şey ürünlerimizin arkasında durmamız ve bir aile yaratma çabamız.

Sizin bir kediniz ya da köpeğiniz var mı?

Biz eşimle 8 yıldır evliyiz. 6 yıldır da Leo’yu büyütüyoruz (Sanırım sektörde çok kullanıldığı için Leo’yu herkes 4 pati zannediyor ama o bir insan :)) Eşimin ve benim çok sıkı çalışmamızdan dolayı, Leo öncesinde çok defa niyetlenmemize rağmen, ona gerekli ilgiyi gösteremeyeceğimiz için hep bir canlıya evimizi açmayı erteledik fakat bu sevgimizi arkadaşlarımızın kedi ve köpeklerini alıp onların tatil v.b. gibi olmadığı durumlarda evimizde misafir ederek bastırdık. Leo bu sene okula başlayacağı ve evimizle atölyelerimin yakında olmasından dolayı artık daha rahat olacağımızın farkındayız. Okullar açıldığında bir dost sahiplenmek istiyoruz ancak şu an kedi veya köpek olması konusunda karar veremiyoruz. Fakat tasarım ofisimizin önünde her gün birçok kedi ve köpeği besliyoruz ve itiraf edeyim cesurca yaklaşanları baya yangından mal kaçırır gibi alıp seviyoruz 🙂

Peki hayvan sahipleri ürünlerinize nereden ulaşabilirler?

TagsForever markasına ait ürünleri websitemizin yanı sıra, birçok seçkin petmarket, pet kuaför, veteriner kliniği ve pet butiklerinde bulabilirler. Belçika merkezli Avrupa bayilerimiz ve Florida merkezli Amerika bayilerimiz bulunmakta. Yurt dışı bayilerimiz kişiselleştirilmiş ürünler değil hazır kodlu satılan, kod sayesinde bilgilerinizi girip herhangi bir kayıp durumunda sahibine ulaşılabileceği Petibul markasını kullanıyorlar. TagsForever müşterilerimizin istedikleri gibi kişiselleştirip isim ve telefon yazabildikleri çeşitli şekillerde ve tasarımlarda satılan ürünler. Petibul markamız ise ön yüzünde çeşitli tasarımların olduğu, yine TagsForever gibi sadece kemik, yuvarlak gibi standart şekiller olmayan, arka yüzünde benzersiz bir kodun bulunduğu kayıt ve sahibine ulaşma isteklerinde petibul.com sitesi üzerinden iletişimde kalabilecekleri bir platform.

Size özel indirim kodumuz: kalbimdekipatiler