Soğuk, kar, rüzgar, fırtına ve yaşam savaşı… Sokak hayvanları için durum tam olarak bundan ibaret… Açlığın, tüylerine düşen kar taneleri ile çok daha ağır hissedildiği günler geçiren sokak kedi ve köpeklerine yardım yine gönüllü hayvanseverler ve duyarlı belediyelerden geldi.

Giderek büyüyoruz!

Ormanlara, parklara, mahallelere mama dağıtımı yaparak, hayvanların bazılarını bakım evlerine alarak, kulübe ya da daha yaşanabilir ortam ayarlayarak destek olmaya çalışan hayvanseverler, belediyeler derken aralarına bu sene de duyarlı markalar katıldı. Bildiğiniz gibi bir sürü mağaza sokak hayvanlarına yağmurlu havalarda, soğuk ve karlı havalarda kapılarını açıyor. Flormar, Gratis, Penti, Scala, Mephisto, Yargıcı gibi adını daha yazamadığımız birçok mağazanın hayvansever çalışanları, kedi köpek demeden sokak hayvanlarını içeriye alıyor ve korumaya çalışıyor. Bu mağazalara kaliteli ve eğlenceli olduğu kadar şık ve rahat iç çamaşır, pijama, spor kıyafetleri, uyku giysileri, plaj giysileri ile birçok insana ulaşmış Oysho’da katıldı.

Oysho müşterisi detaylara ve kaliteye önem veren, giysilerinde son trendleri bulmak isteyen doğal, bağımsız ve öz güvenli kadındır.” mottosunu savunan Oysho’nun Kadıköy mağazası yaşadığımız karlı bu günlerde sokak kedilerini korumak için mağaza kapılarını bu kez onlar için açmış.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda görüldüğü gibi kediler, Oysho’nun en pofuduk ürünlerinin üzerinde yatmış ve derin uykuya dalmışlar. Fotoğrafları gören bazı müşteriler mağazayı boykot ederek, hayvanların üzerinde yattığı kıyafetleri satın almak istemediklerini söylese de tavrını koruyan çalışanlar hayvanseverlerden ve duyarlı vatandaşlardan taktir aldı. #candostuOyshodanAlışverişYapıyoruz #OyshodanAlışverişYapıyoruz #teşekkürlerOysho #OYSHO #oyshoyadestek etiketleriyle binlerce paylaşım ile Oysho’ya destek olan hayvanseverler ise birlik olmanın gücünü gösterdi.

AVMSadece cadde mağazalarının değil, alışveriş merkezlerindeki mağazaların da duyarlı davrandığı, insan olmanın ne demek olduğunu gösterdiği şu günlerde Bakırköy’deki bir AVM’nin sokak köpeklerine kapılarını açtığı, gönüllü hayvanseverlerin evden getirdikleri battaniyelerle üşüyen köpeklerin üstünü örttüğü, kartonlarla soğuğu kesmeye çalıştıkları bu güzel fotoğraf ile haberimizi sonlandıralım. Son zamanlarda hayvan satın alımlarını teşvik eden ya da hayvanseverleri kötü insanlarmış gibi gösteren haberler yerine böylesine iyilik dolu, güzellik dolu, duyarlılık dolu, güzel insanlar dolu haberlere yer veren tüm duyarlı kanallara teşekkür ederiz. Biz hayvanseverler birlik oldukça çok daha güzeliz!