Genç, yaşlı demeden uzun zamandır izleyicilerini ekrana kitleyen Çocuklar Duymasın dizisi yeni sezona bomba gibi başladı. Meltem ile Haluk’un zıt karakterlerine rağmen azalmadan sürdürdükleri aşklarını, evliliklerini, arkadaşlıklarını, çocuklarına olan yaklaşımını anlatan dizinin son bölümünde sokak hayvanlarına farkındalık için kısa bir mesaj vardı…

Birol Güven farkını ortaya koydu

Yayınlanmaya başladığı ilk günden beri öğretici ve eğlendirici mesajlar gönderen Çocuklar Duymasın dizisinde sokak hayvanlarına jest vardı! Sokak hayvanlarını koruma ekibinde yer alan iki ufak kızın sokak hayvanlarına olan duyarlılıklarının özetlendiği sahne eminiz tüm izleyicilerin taktirini almıştır. İzlemeyenler için Birol Güven’in senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği dizideki sahneyi kısaca özetleyelim:

Taş fırın erkeği olarak bilinen Haluk kuzu incik keyfi için neredeyse tüm arkadaşlarını eve çağırır. O sırada birbirinden sevimli iki kız eve gelir ve sitedeki sokak köpekleri için yemek isterler. Meltem söz konusu sokak hayvanları olunca, güzel kızların yalvarışlarına dayanamaz ve evdeki tüm etleri sokak hayvanlarına verir. Sadece bununla da kalmaz, tabaklarda kalan kürdanların hayvanlar için zararlı olacağına da değinir. Tabii sahnenin devamı senaryo gereği Haluk ve Meltem’in tatlı kavgası ile ilerliyor. Ama Çocuklar Duymasın dizinde sokak hayvanlarına jest yapılması, hayvanlara dikkat çekilmesi bile hayvanseverleri onurlandırıyor.

Her gün, her gece, hafta içi hafta sonu demeden ormanlardaki, sokaklardaki canları beslemeye çalışan, tedavi ettirmek için çabalayan hayvanseverler olarak bu tarz sahneler görmek hepimizi mutlu ediyor. Teşekkürler!