Eda YazıcıGolden Retriever ırkında bir köpek sahibi olarak, boyutuna uygun kıyafet ve yatak bulmakta çok zorlandığım zamanlar oldu. Çok değerli pet firmalarının ürünlerini deneyerek, elimden geldiğince Bobby’i mutlu etmeye çalıştım. Fakat Bobby iri bir köpek olduğu için birkaç firmanın ürünleri dışında istediğimizi bulamadık. Hala da yeni bir şeyler denemek isterken zorlandığımız oluyor. Fakat yatak konusunda, bizi memnun eden markalar arasına bir yenisi eklendi: Conc’Pet! Henüz çok yeni bir marka olduğu için aranızda bilmeyenler olabilir. Farklı tasarımları, modern seçimleriyle evinize de uyum sağlayacak ve köpeğinizi mutlu edecek pet yatakları ile sektöre giriş yapan Conc’Pet markasını mutlaka tanıyın, inceleyin, araştırın derim. Pet yataklarının kalitesinden, kumaşından, yumuşaklığından ve en önemlisi renk skalasından memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz!

Öncelikle sizinle başlayalım. Kimdir Eda Yazıcı?

26 yaşındayım. İstanbul’da lise eğitimimi tamamladıktan sonra  4 sene üniversite için İngiltere’de yaşadım. Sonra temelli olarak geri döndüm ve asıl aile mesleği olan restorancılıkla ilgileniyorum. Şu anda aslında tam zamanlı olarak Restoran işletmeciliği yapıyorum. Küçük bir ailem var İstanbul’da. Annem İsviçreli, onun için ailemizin bir bölümü yurtdışında yaşıyor. Tamamıyla bir doğa ve hayvansever olarak büyüdüm. Küçüklüğümden beri evimizden hiç eksik olmadılar. Annemin bu konuda çok katkısı olduğunu düşünüyorum, beni hep destekledi. Her zaman bir zaafım vardı her türlü hayvana karşı ve hep eve getirmek istedim. Annem ise sorumluluğunu kendim üstlendiğim sürece ‘olur’ dedi. Bana sorumluluğu öğretti, onları oyuncak değil bir birey olarak görmemi sağladı. Ailemi bazen zor durumlara soktuğumu düşünüyorum ama beni mutlu ettiği için evet dediler ve alıştılar =) Bir noktada 1 köpek, 1 kedi, 2 kuş, 1 hamster ve 2 kaplumbağamız olduğunu hatırlıyorum. Arkadaşlarım arasında hep o hayvansever çılgın aile biz olmuştuk=)

Conc'Pet

Peki Conc’Pet hikayesi nasıl başladı?

Conc’Pet hikayesi aslında son 3 senedir düşündüğüm bir şeydi. Küçüklüğümden beri yurtdışı ziyaretlerimizde tek istediğim şey Pet Shopları gezip evcil hayvanlarıma hediye bulmaktı. Çünkü oradaki ürünlerle buradaki ürünler hep çok farklıydı ve yeni şeyler bulmak hoşuma gidiyordu. Şu anda burada daha yeni yeni büyüyen bir sektörden bahsediyoruz. Çeşitlilik zamanla artıyor. Sonuç olarak her evcil hayvanın ihtiyacı da birbirinden farklı olabiliyor. Ben de Conc’Pet markasını kurarken hem evcil hayvanlarımızdan hem de kendi yaşantımızdan ilham aldım. Conc’Pet ismini de markamın değerlerini oluşturan “concious”  ve “concept” yani bilinç ve konsept isimlerinden ilham alarak yarattım. Bu işe biraz da hobi olarak başladım, minik dostlarımızı mutlu etmek beni de mutlu ediyor. Ben onları aile fertleri olarak görüyorum ve onlar için her detayı düşündüğümüzü görüyorum. Onların da iyi göründüklerinde ve rahat olduklarında daha mutlu olduklarını hissediyorum. Şu anda butik bir çalışma ortamım var. İlerisi için hedefim ürün çeşitliliğini arttırmak ve mevcut ürünlerde de yeni konseptlerle yenilik yaratmak.

Şu an için iki boyut çalıştık ama özel isteklerde bulunan müşterilerimiz için özel boyut siparişlere de bakıyoruz.

Tek çeşitte çok kalite!

Sadece pet yatağı üreten Conc’Pet’in kurucusu Eda Yazıcı; “Evde en büyük zorluk köpek yataklarını yıkamaktı. Genelde 2 parça oluyorlar. Dış çerçeve ve iç minder. Ve makinaya şekil itibari ile aynı anda sığmıyorlardı. En büyük sorun ise, desen konusunda hep annemle ikilemde kalmamızdı. Sonuç olarak köpeklerimiz hayatımızın büyük bir parçası ve evde bizden çok vakit geçiriyorlar. Salonumuzun da baş köşesinde onlar var. Hedefim tek parça olarak konfordan ödün vermeyen ama aynı zamanda evlerimizin dokusuna uyacak, gözü rahatsız etmeyen abartıdan uzak ama aynı zamanda dikkat çekici ürünler yaratmaktı. İlk konseptimin ilhamını da Ekvator seyehatim sırasında gözüme takılan yerli kıyafetlerden aldım. Renkler ve desenler göz alıcı oldukları kadar aslında çok da modern bir sadelikteydiler. Köpek yataklarını yaparken en dikkat ettiğim unsur yumuşaklık. Köpekler sert zeminde yatmayı hem sevmiyor hem de eklemleri için çok iyi bir şey değil. Aynı zamanda yatakların çok da terletmemesi lazım. Dayanıklılık ve fonksiyonellik de tabii ki önemli faktörlerden.

Conc'PetConc’Pet’i farklı kılan…

Her markanın kendine has bir çizgisi vardır. Benim için de önemli olan bu modern devirde, moda bu kadar hızlı ilerlerken pet sektöründe de bu yeniliği taşıyan sade ama çarpıcı ürünler yaratmak. Sanırım beni diğer markalardan farklı kılabilecek özelliğim desenler ve dokular olacaktır. Herkesin evcil hayvanıyla tecrübesi farklıdır; ben de kendi tecrübelerimden ders çıkararak bir marka yaratmaya çalışıyorum. Bir nevi bu kadar  kişisel olması sosyal medyayla bir araya gelince de hayvan sahipleriyle etkileşimde olduğum bir platform oluşturuyor. Bu sayede başkalarının tecrübelerinden bilgi edinebiliyorum. Ürünlerimde klişe olan köpek patisi, kemik, ayıcık, kılçık gibi desenlerden ziyade daha modern dokular üzerinde durmaya çalışıyorum. Şu anda ürünleri Instagram veya e-mail yoluyla bir de Arnavutköy’deki Wuufbox Cafe & Shop’ta satıyoruz. Çok yakında başka yerlerden de Conc’Pet ürünlerine ulaşabileceksiniz. Duyurularımızı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.