Begüm Aykaç
Boğaziçi Üniversitesi Hotel Yönetimi mezunu olan Begüm Aykaç ve biricik köpeği Fred.

Kedi ve köpeklerimiz şüphesiz hayatımızın en değerli varlıkları. Onları ailemizden, çocuklarımızdan ayrı bir yere koymak imkansız. Ee hal böyle olunca sağlıkları, bakımları ve yaşamlarına dair her konuda da hassas davranmamız gerekiyor. Peki özellikle pet kıyafet ve ürünleri bu kadar çok çeşitken doğru tercihi nasıl yapmalıyız, nereden yapmalıyız? Sorunun cevabı çok basit: Diğer birçok güvenilir platform arasında yer alan Petza’dan! 2010 senesinden beri aynı kalitede hizmet veren, tüm hayvansever müşterilerine farklı ürün seçenekleri sunmayı hedefleyen online satış mağazası Petza’yı diğer firmalardan farklı kılan en önemli unsur; perakende satış yapmakta olan web sitesi olarak, 3 kıta 8 ülkeden JIT (Just in time) sistemi ile ürün tedariği yapması!

Golden Retriever sahibi olan Petza markasının kurucusu Begüm Aykaç, Türkiye’de bulamadığı ürünlerin ithalatını gerçekleştirmenin ve bu ürünleri Petza üzerinden satışa sunmanın işinin en keyif veren yanı olduğunu vurgulayarak başlıyor Petza’yı anlatmaya:

PetzaHayvan sahipleri tüm dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ediyorlar. Petza olarak bizler de, ürün çeşitliliği konusunda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Bununla birlikte Petza markası altında satılan tüm ürünlerimizi aracısız olarak ithal ediyor ve arada herhangi bir ithalatçı, toptancı olmadığı için oluşan fiyat avantajı müşterilerimize yansıtıyoruz. Dediğim gibi, bizim için ürün seçimlerinde, müşteri tercihleri her zaman birinci öncelik. Ayrıca ürün tedariği yapmakta olduğumuz tüm iş ortaklarımızla yakın temas halindeyiz ve dünyada satışa sunulan yeni ürünleri yakından takip ediyoruz. Bunun yanı sıra Mayıs 2016’da Türkiye’de ilk defa başlatmış olmaktan gurur duyduğumuz “Petza Early-Bird” sistemimiz ile, Türkiye’de henüz satışa sunulmamış olan ürünleri, erken-al az-öde sistemimizi müşterilerimize sunduk. Bu seçenek ile Petza müşterileri, henüz lansmanı yapılmamış yeni ürünleri, indirimli satın alma şansına sahip oluyorlar.

Begüm Aytaç diyor ki; 

Online satış yapmakta olan tüm web sitelerinin ortak problemi yetersiz kargo hizmetidir. Şu anda Türkiye’de verilmekte olan tüm kargo hizmetleri, Avrupa ve Amerika’da sağlanan kargo hizmetlerinden çok uzakta. Özellikle “last mile“ tabir ettiğimiz en son dağıtım noktalarında problemler yaşanmaktadır. Bu anlamda kargo firmalarının kendi şubeleri için belirlemiş oldukları hizmet prosedürleri olsa dahi, şubeler arasındaki hizmet anlayışı farklılık göstermektedir. Biz Petza ailesi olarak müşterilerimizle şu ana kadar bir kargo problemi yaşamadık. Saat 16:00’ya kadar aldığımız siparişleri aynı gün kargoya veriyor, müşterilerimizin iletişim numaralarına kargo takip numaralarını gönderiyoruz. Ürünlerin olmaması durumunda değişim/iade yapıyoruz.

Daha fazla ürün için; http://www.petza.com.tr

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.