Son zamanlarda dizilerde sokak hayvanlarına duyarlılık söz konusu. Evet, belki birçok okuyucumuz şaşıracak ama birkaç haftadır özellikle Star Tv’de yayınlanan dizilerde sokak hayvanlarına dikkat çekilmeye çalışılıyor. Bazılarında orman hayvanlarına, bazılarında sokak hayvanlarına farkındalık yaratmak için sahneler yazılıyor. Oyuncuların çoğunun kendi hayatlarında da hayvansever olması, pet sahibi olması ise rol değil gerçek bir kareyi seyircilere aktardığını hissettiriyor.

Farkında olalım, farkındalık yaratalım…

Dolunay, Ufak Tefek Cinayetler, Hayat Sırları özellikle son zamanlarda dikkatimizi çeken diziler arasında. Bu dizilerden önce de birçok dizide kimsesiz hayvanlara dikkat çekildiği oldu. Fakat yaklaşan kış mevsimi, hayvanlara uygulanan şiddet ve beslenmede yaşadıkları sorunlar nedeniyle son zamanlarda dizilerde sokak hayvanlarına duyarlılık ve farkındalık artmaya başladı.

Dolunay dizisinin ilk birkaç bölümünde Nazlı karakterini canlandıran Özge Gürel barınak ziyaretleri ile terk edilişlerine,

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin en son bölümünde Oya karakterini canlandıran Gökçe Bahadır orman beslemesi ile hem açlıklarına hem gördükleri eziyetlere,

Hayat Sırları dizisinin en son bölümünde Seher karakterini canlandıran Hazer Ergüçlü apartmana giren sokak köpeğinin merdivenlerde içi ısınırcasına uyumasına dikkat çeken sahneleri seyirciler ile buluşturdu.

Bu ve daha birçok dizide farkındalık yaratan, hayvanlara dikkat çeken herkese teşekkürler!

 

https://www.startv.com.tr/dizi/dolunay/ekstralar/selma-ve-bulut-tanisiyor

https://www.startv.com.tr/dizi/ufak-tefek-cinayetler/ekstralar/keske-onlara-daha-cok-sevgimizi-verebilsek 

https://www.startv.com.tr/dizi/hayat-sirlari/bolumler/2-bolum