Sahibinin enerjisini alan kediler listesi olsa, ünlü oyuncu Hande Doğandemir ile Çipil’i de o listeye ekleyebilirdik! Kısa süre önce tanışmalarına rağmen, sahibine oldukça bağlanan, oyuncu, hareketli bir o kadar da sakin bir kedi Çipil. Güzelliğini ve fotojenikliğini sahibinden almış minik kedinin afacanlığına diyecek yok. Top peşinde koşmak, herkesin yediğini didiklemeye çalışmak, kendini sevdirmek için şımarıklıklar yapmak Çipil’in olmazsa olmazları arasında. Anlayacağınız kısa sürede, Hande Doğandemir’in sevgisiyle evdeki hakimiyetini koymuş durumda! 🙂

Bakalım siz de, güzel oyuncunun yeni ev arkadaşı hakkında yaptığımız röportajımızı okuduktan sonra Çipil’i bizim kadar sevecek misiniz?

Çipil ile nasıl tanıştınız?

Bir süredir kedi ya da köpek sahiplenmek istiyordum. Köpek hiç büyümeyen küçük bir çocuk gibi. Daha fazla ilgi istiyor, sosyalleşmek istiyor. Kedi öyle değil, kendi dünyasında yaşayabiliyor. Kendi haline bıraktığınızda da var olmaya devam edebiliyor bir süre, size ihtiyaç duymadan. Bu yüzden, çalışma koşullarımı da göz önünde bulundurduğumda kedi sahiplenmenin ikimiz için de daha doğru olacağına inandım. Kedi sahiplenmeye karar verdikten bir süre sonra, sosyal medyada bir arkadaşımın doğum yapan kedisine yuva aradığını gördüm. Doğum yapacağı için sahiplendiği sokak kedisinin yavrularına yuva arıyordu. İki yavruya hemen göz koydum. Fakat başka bir arkadaşım da kedi sahiplenmek isteyince, iki yaramaz kediyle baş etme maceram kısa sürdü, Çipil ben de kaldı ve diğer yavruyu ona sahiplendirdim.

Hande Doğandemir “üç kelimeyle Çipil” sorumuzu, “oyun, yemek ve uyku” olarak cevaplıyor.

Kedi sahibi olmak nasıl bir duygu?

Çipil benim ilk kedim. Çok yavru, çok küçük. İlişkimiz daha çok yeni. Çok anlayamıyorum, ona sürekli bir şey öğretmek, anlatmak ve onunla oynamakla geçiyor zamanım. Bu kısa sürede anladım ki kedi sahibi olmak çok keyifli. Evde seni bekleyen birinin olması çok güzel bir duygu, ev arkadaşı gibi, hayat arkadaşı gibi… Ki ben düzene aşırı düşkün bir insanım. Çipil hayatıma girdiğinden beri tüm düzenim alt üst oldu. Yeni kurallar, yeni düzen, her şey bir anda değişti. Ama onun mutlu bir şekilde cam kenarında gezişini görmek, oyuncaklarını dağıta dağıta oyun oynayışını izlemek huzur veriyor.

Olmazsa olmaz: Oyun

Aslında yaramaz değil ama çok meraklı, her şeyi keşfetmek istiyor. Her şeyi yemek istiyor, tatmak istiyor. Henüz beni uyutmayacağını düşündüğüm için yatağa çıkmak şimdilik yasak 🙂 Sürekli inatlaşıyoruz. Ne isterse yaptırmaya çalışıyor ve yaptırana kadar da uğraşıyor! Çok oyuncu, çok çevik. Hiç durmuyor, nereye gidersem oraya geliyor. Herkese uyum sağlıyor, insanları çok seviyor. Eve gelen herkesin kucağında uyur, ayaklarıyla oynar, herkese sırnaşır. Hayvanlarla da öyle. Misafir patilere karşı da oldukça ılımlı.

Hande Doğandemir diyor ki!

Sokak hayvanlarını unutmayalım. Ne yazık ki çok iyi koşullara sahip değiller. Sokaktakileri sahiplenelim, sahiplenemediklerimizi yuvalandırmaya çalışalım. Beslenmelerine, tedavilerine yardımcı olalım. Bu tarz çalışmalar için çabalayan çok iyi dernekler, gönüllü kişiler var. Onları da çalışmalarını da görmezden gelmeyelim. Bir kap su, biraz bile olsa yemek vermek onların hayatına büyük bir destek olacak. Hayatlarını kolaylaştırmak için birlik olalım. Elimizde, çok büyük bir kitleye ulaşmak için fırsat var. Bunu sosyal sorumluluk projeleriyle birleştirebilirsek, bu tarz platformlardan duyurabilirsek ne mutlu bize…

 

 

 

 

 

Mama bağışı: Royal Canin

Fotoğraf-Video: Mirla Photography

 

Daha fazlası için kanalımıza abone olmayı unutmayın:

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQcwYNXhMt6eU9sLDnNeKlA

Web: https://www.kalbimdekipatiler.com

Instagram: https://www.instagram.com/kalbimdekipatiler/

Facebook: https://www.facebook.com/KalbimdekiPatiler/

Twitter: https://twitter.com/kalbimdekipati

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kalbimdekipatiler/

Google Plus: https://plus.google.com/u/1/103081928877587559622

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kalbimdekipati/

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.