Hayvanlar ve sağlıkları söz konusu olunca hayvan sahipleri haklı olarak hassas davranıyorlar. Aldıkları mamadan, kullandıkları ilaca kadar neredeyse her şeyi sorguluyor, araştırıyor ve yorumluyorlar. Hal böyle olunca, biz veteriner hekimler de konu ne olursa olsun her zamankinden daha açıklayıcı ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hem hayvan sahiplerinin kafalarındaki soru işaretlerini giderebilmek hem de petleri mutlu etmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Bunun en güzel örneği de veteriner hekim adayı Metehan Çalıkuş’un başlattığı proje: Hepipet!

Petlerin ihtiyacı zaman kaybı olmadan temin ediliyor

“Onun ihtiyaçları, bizim uzmanlığımız, hepsi her ay bu kutuda” sloganı ile yola çıkılan Hepipet projesinde tüylü dostlarımızın beslenme kaynaklı oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmek; aynı zamanda doğru ve programlı beslenmelerini sağlamak amaçlanıyor. Yoğun çalışma hayatının getirdiği zorluklar ve hayvan sahipleri de düşünülerek veteriner hekimler tarafından yürütülen sistemde, kedi ve köpeklerin anamnez bilgileri alınıp, onlara uygun kuru mama, yaş mama, ödül maması, vitamin ve bakım ihtiyaçları belirleniyor. Hepipet sayesinde hayvanlara özel beslenme programı oluşturulurken, petlerin aylık tüm ihtiyaçları kapınıza gelmiş oluyor. Ve işin güzel yanı; tüm bu süreç veteriner hekimler tarafından uygulanıyor, takip ve kontrol ediliyor!

Eğer siz de Hepipet’ten yararlanmak isterseniz yapmanız gereken; hepipet.com adresine girip kutunuzu hazırlamak! Daha  sonra petinizin bilgilerini girmek ve sistem tarafından, petinizin bilgileri doğrultusunda önerilen mamalardan, bakım ürünlerinden ve dilerseniz oyuncaklardan seçmek… Tabii bu noktada hayvan sahiplerinin aklına gelecek sorulara değinmek istiyorum. Ürün seçimleri… Bu konuda da Veteriner Hekim Metehan Çalıkuş’un; “Ürün seçimi yaparken ürünün içeriği, ambalajın yapısı ve son kullanma tarihine bakarak seçimimizi gerçekleştiriyoruz. Mamalarımız için dikkat ettiğimiz kriterler; mamaların içeriğindeki protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallerin kaynağı, miktarı ve güvenilirliğidir. Oyuncaklar ve bakım ürünleri için kalite ve dayanabilirlik göz önünde bulundurduğumuz kriterlerdir.” sözlerine değinmek istiyorum. Anlayacağınız 2 veteriner hekim kontrolünde olan Hepipet’te hayvanların sağlığı ve mutluluğu her şeyden önemli. Özellikle genel kondisyonu yüksek veya düşük olan petlerin beslenme programı sayesinde ideal kondisyona ulaşması hem Hepipet ailesini hem de hayvan sahiplerini mutlu eden ve Hepipet’i daimi kılan önemli bir unsur. Bizden söylemesi!

Hepipet

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.