Hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştırmayı, keyifli alışveriş tecrübesi ile onların bakımına ve ihtiyaçlarının çabuk giderilmesine yardımcı olmayı hedef edinerek yola çıkan Sever Alaş’ın kısa bir süre önce kapılarını açtığı Patidrop hayvan sahiplerinin en sevdiği pet butikler listesine girmeyi başardı! Biz de Kalbimdeki Patiler ailesi olarak, Alaş’ın kısa sürede kazandığı pet sektöründeki başarının sırrını merak ettik ve pet butiğinin hikayesini kendisine sorduk. “Sektör olarak evcil hayvanlara hitap etmek, insanların ihtiyaçlarına bir tıkla cevap verebilmek ve sonunda takdir görmek bizi çok mutlu ediyor.” diyen sevgili Sever Alaş ve Patidrop hakkında her şey!

Sever Alaş
Başarımızı aile olmamıza borçluyum

 

Patidrop hikayemizin temeli evcil hayvan sektörüne kaliteli ve iyi hizmet veren Patikür Pet Kuaför’ün sahibi kardeşim Eser Alaş sayesinde oldu. Çok eskiden gelen hayvan sevgimiz tek tek hepimizi büyüledi. Eser’in sektördeki başarılı kariyenin ardından, eğitimini aldığım ve yaptığım iş muhasebecilik olmasına rağmen işimi bırakıp sevdiğim işe adım attım. Aile şirketi olmamızın verdiği samimiyet ile ticari düşünmekten çok, “bu sektörde eksik olan yönler neler ve bu konularda ne yapabiliriz?” sorularına cevap bulmak için yola koyuldum. Böylece Patidrop hikayemiz de başlamış oldu. “Patili dostlarınız için en kaliteli markaları seçtik” sloganı ile atıldığımız pet sektöründe gerçek anlamda kalitelisine inandığımız, içeriğini bildiğimiz ürünleri satmayı kendimize hedef edindik. Kalite konusunda arkasında duracağımız ürünleri seçiyor ve mağazamızı çok ürünle değil kaliteli ürünlerle doldurmaya dikkat ediyoruz. Sanal mağazamızda da hayvan sahibinin tüm sorularına cevap vermek adına oldukça açıklayıcı bir sistem yürütüyoruz. Müşteri açısından sanal alışveriş çok zor oluyor; içerik okumak, ürün kumaşını bilmek istiyorlar, haklı olarak. Bu yüzden, hayvan sahiplerine mağazamızda gösterdiğimiz ilgi ve alakayı sanal butiğimizdeki müşterilerimize de göstermek adına ürünlerin tüm detaylarını yazıyoruz. Şahsi telefonlarımızı dahi veriyoruz ki iletişime geçerek öğrenmek istedikleri her şeyi rahatlıkla sorabilsinler. Birebir görüşüp hizmet vermek hem bizim açımızdan sorumluluğumuzu tam anlamıyla yerine getirmek oluyor hem de sevgili müşterilerimizi mutlu ediyor.

Bakım ürünlerinden kıyafete, hatta mamaya kadar her ihtiyaçlarını bizden temin edebilirler. Bu konuda çok titiz çalışıyoruz, gönderdiğimiz kargomuzda bile küçük sürprizler ile onları mutlu etmeyi amaçlıyoruz.

Patikür bizi her zaman bir adım öteye götürüyor

Patidrop’un ilgi görmesinin baş sebebi Patikür’ün bu sektörde kısa zamanda birçok kişiye ulaşması ve yaptığı iş ile güven kazanmasıdır. Patidrop da aynı disiplin ile yola çıktı ve bunu gören müşterilerimizin taktiri bizi her zaman bir adım ileriye götürmek için cesaretlendirdi. Gerçekten hizmet verdiğimiz sektör ticaret gibi görünse de biraz gönül işi bu iş! Biz çalışırken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz. İyi ki Patidrop olarak hayvan sahiplerine hizmet veriyor ve çok değerli hayvansever dostlar kazanıyoruz…

Bize bu imkanı sunup kendimizi anlattığımız bir platform sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.