Burcu Canal
Canal: Pet Palas’ın çocukları ve velileri ile aile gibi olduk. Bu aileyi büyütmek, kaliteli hizmet vermeye devam etmek tek isteğim. Bana güvenen ayakta kalmamı sağlayan tüm velilerime sonsuz teşekkürler.

William Shakespeare; “Güven ruh gibidir. Terk ettiği bedene asla geri dönmez” demiş. Ne de güzel demiş! Şu hayatta belki de sevgiden çok daha değerli bir şey var; güven. Bir dosta, bir arkadaşa güvendiğiniz zaman sırtınız yere gelmez. O kadar güçlü olursunuz ki tarif edilemez. Sadece bir insana değil, bir hayvana güvenmek; bir hayvanın size güvenmesi de oldukça değerlidir. Ben, özellikle hayvanlar söz konusu olduğunda her konuda güvendiğim insanlarla yola çıkmaya çalışırım. Veteriner kliniğinden pet oteline, petshoptan pet kuaförüne kadar her konuda hassas davranmaya ve ince eleyip sık dokumaya çalışırım. Çünkü kedi ve köpek dostlarımız yanlarında olmadığımız zamanlarda yaşadıklarını bize asla anlatamazlar. Onu bir kuaföre götürdüğünüzde canı acıdı mı, makas bir yerine mi girdi, otelde kaldığında ona bağırdılar mı ya da hafif bir şekilde poposuna mı vurdular söyleyemezler. Ki siz güveninizi kaybetseniz de kedi ya da köpeğinizin yaşadığını asla geri alamazsınız. Bu yüzden gözü kapalı güveneceğiniz yerler, kişiler kazanmanız çok önemlidir. Yaklaşık 3 senedir Ortaköy’de hizmet veren Pet Palas’ın sahibi Burcu Canal da aynı benim gibi düşünen ve gerek pet müşterilerinde gerekse sahiplerinde ince eleyip sık dokuyan bir hayvansever. 1980 yılında doğan ve İzmir’de büyüyen Canal, belki de 13 yaşından beri hayvan sahibi olmanın verdiği duyarlılıktan dolayı kısa sürede Pet Palas’ı petlerin vazgeçemediği otel haline getirdi. Gelin Pet Palas nedir, neler yapar, kuralları nelerdir Burcu Canal’dan dinleyelim…

Pet Palas’ta kalan kedi ve köpeklerin mamaları otel tarafından karşılanıyor.

Pet Palas 2013 yılında hizmet vermeye başlayan bir pet oteli. Fakat otelimizin açılması çok sancılı bir süreç geçirdi. 2002 yılında kızım Puky’nin doğumuyla kafessiz otel arayışına girdim ve ne yazık ki bulamadım. Kızımı benimle gelemeyeceği zamanlarda bırakabileceğim, kafessiz bir otelin olmaması beni her zaman düşündürdü. “Neden kedi ve köpekler, sahiplerinden ayrı kalmak zorunda oldukları zamanlarda, ev ortamında hissedecekleri, koltuk tepelerinde gezebilecekleri, sınır ve yasakların olmadığı, bütün gün gezip dolaşıp oyun oynayacağı bir pet otelde kalmasınlar ki” düşüncesi de böylece bir hayal olarak kafama yerleşmişti. Detaycı ve güvensiz bir yapıya sahip olmam beni her zaman daha çok düşündürmüştü. Köpeklerini evlatları gibi gören, hiçbir yere bırakamayan, kıyamayan kişilerin güvenle petlerini emanet edecekleri bir yer kurmak için, birçok arkadaşımın “Delisin, olmaz, tutmaz, batarsın” demelerine kulak asmadan böyle bir riske girdim ve Pet Palas otelini uzun bir zaman sonra hayal olmaktan çıkardım. Pet Palas’ın en önemli özelliği; Pet Palas petlerin evi, ben ve çalışanlarım da onların uşakları olarak hizmet vermesi! Çocuklarımız 08:00’de gezmeye çıkar, 09:00’da yemeklerini yer ve daha sonrasında bütün gün bahçede, evin içerisinde oyun oynarlar. Akşama kadar yorulmadan koşturmacalar devam ediyor ve 18:00’de tekrar gezmeye çıkıyor, 19:00’da akşam yemeklerini yiyorlar. Kediler için bahçe oyunları ve gezmeleri söz konusu ne yazık ki değil. Fakat onların da oyun odasında her türlü oyuncak ve onları aktif tutacak eşyalar mevcut. Ki biz ona rağmen Pet Palas çalışanları olarak kedilerle kedi oluyoruz! 🙂

Kafes sistemi olmaması en büyük fark!

Pet Palas’ta önceliğimiz çocuklarımızın psikolojilerinin ve sağlıklarının bozulmaması. Biz onları mutlu mesut olarak sahiplerinden emanet alıp mutlu mesut olarak teslim etmeyi prensip edinmiş bir otel hizmeti sunuyoruz. Çocuklarımızın tekrar gelmek istediği, eğlendiği bir hizmet veriyoruz ve velilerimiz de çocuklarının koşarak bize geldiklerini gördüklerinde gözleri arkada kalmıyor. 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermemize rağmen Pet Palas ekibine 7/24 telefonla ulaşabilmeleri belki de aramızda kurduğumuz güvenin oluşmasında en büyük etkendir. Dediğim gibi burası petler için asla bir ‘geçici olarak kalacak yer’ değil, petlerin doğum günlerinin de kutlandığı, yılbaşı partilerinin yapıldığı bir yer! Klasikleşen yılbaşı partilerimizde velilerimiz birbiriyle tanışıyor ve bizim her gün şahit olduğumuz mutlu oyunları görme fırsatı buluyorlar.

Pet Palas’ta anlaşamayan çocuk neredeyse yok!

Yalnızca sağlıklı ve sosyal çocukları kabul eden Pet Palas’ta anlayacağınız kedi ve köpekler çok mutlu! Sanki onların ikinci eviymiş gibi hizmet veren Burcu Canal başta söylediğim gibi müşteri kazanmaktan ziyade insanların güvenini kazanarak, sınırlı sayıda pet müşteriye sahip olmayı tercih ediyor. Sadece müşterilerine değil, sokaklara terk edilmiş canlılara da bakan, onları tedavi ettiren, beslenmelerine yardımcı olan bir hayvansever aslında Canal. Uludağ Üniversitesi Veteriner Teknikerliği bölümü mezunu Burcu Hanım’ın hayvanlara olan tutkusu da gözle görülmeyecek gibi değil! Dileriz ki ilk günki kalitesini ve çizgisini bozmadan Pet Palas’ta daha birçok pete ikinci ev olarak kapılarını açmaya devam eder!

 

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.