Pet sektöründe sürekli yeni markalar, yeni ürünler görmekteyiz. Hayvan sahipleri olarak hem kaliteli, hem sağlıklı hem de uygun fiyatlarda ürünler seçmek ve bu ürünlerden uzun süreli faydalanabilmek tek amacımız. Fakat pet sektöründeki ürün çeşitliliği ve fiyat farkı ne yazık ki hayvan sahiplerini seçim yapma konusunda zaman zaman yanılgıya düşürebiliyor. Hayvan sağlığı ve bakımı söz konusu olunca kesin şunu kullanın, ya da bunu kullanın demek her zaman doğru olmayabiliyor. Her köpeğin deri yapısı, hassasiyeti farklı olabiliyor. Fakat bazı markaların da genel değerlendirme yapıldığında birçok köpeğin deri ve tüy bakımına iyi geldiği gerçek! Pets and More gibi!

Her şey Fatpack ile başladı

Bildiğiniz gibi mama olsun, şampuan olsun her köpekte aynı etkiyi yapmıyorlar. Çok iyi dediğimiz ürünler bazı köpeklerde alerji yaparken, bazıları hiç sorun yaratmıyorlar. Fakat biraz önce de dediğimiz gibi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz belli başlı markalar da var. O markalar arasında temiz köpeklerin vazgeçemediği Pets and More da yer alıyor. Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde öğrenim gören ve Ankara Patent Bürosu’nda Genel Müdür Yardımcılığı yapan Sercan Dericioğlu’nun ilk önce Plush Puppy, daha sonrasında Warren London markalarının Türkiye Distribütörü olması ile başlayan Pets and More hikayesini bir de kendisinden dinleyelim…

Hassas ve alerjik bir bünyeye sahip Fatpack adında beyaz bir İngiliz Bulldog sahibiyim. Kendisi hem evimizin neşe kaynağı hem de firmanın gerçek sahibi. Hassas yapısından dolayı deri ve tüy bakımı için doğru ürün bulmak Türkiye’de pek kolay olmadı. Fatpack için ürün araştırırken 2014 yılında Plush Puppy ile karşılaşmam ve kendimi bir anda Türkiye Distribütörü olarak bulmam ve 2016 yılında Warren London markasını da bünyemize dahil etmemiz aslında Pets and More markasının oluşmasında en büyük neden.

Köpekler için her şey organik

Ürün seçiminde Fatpack’ten dolayı oldukça hassas davranıyoruz. Kendi köpeğimide kullanmayacağımız hiçbir ürünü önermiyor ve getirmiyoruz. Ne yazık ki bu konuda katı kurallarımız var. Doğallık ve kalite asla taviz veremeyeceğimiz bir kriter. Bu yüzden tüm dünyada kendini ispatlamış ürünleri tercih ediyoruz. En önemi özelliğimiz tamamen organik bileşenlerden yapılan ürünlerimizin olması. 100’ün üzerindeki ürün skalamız ile evcil hayvan sahiplerinin ve tüylü dostlarının her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Bunun dışında profesyoneller tarafından her ırkın tüy  yapısı göz önünde bulundurularak ayrı ayrı hazırlanmış ürün tavsiyeleri ve genel olarak evcil hayvan sahiplerinin karşılaşabileceği sorunlarla ilgili olarak yazılmış özel makalelerimiz ile elimizden geldiğince hayvan sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Pets And More

Sercan Dericioğlu: “Ürünlerimiz arasında şampuanlar, kremler, tarama spreyleri, fön kremleri, tüy düzleştiriciler, tüy kabartıcılar gibi birçok ürün bulunmaktadır.”

Hepimiz her şeyi artık internetten alıyoruz; belki daha kolay olduğu için, belki de oturduğumuz yerden birçok markaya ulaşıp karşılaştırma fırsatı bulduğumuz içindir. Ancak konu evcil hayvanlar olunca hepimiz biraz hassas davranmaya özen gösteriyoruz, temkinli davrananlar da var. Bu yüzden hayvan sahipleri ile telefonda görüşüyor, ürünleri anlatıp açıklıyor ve onlar için en doğrusunu öneriyoruz. Bildiğiniz gibi her ırkın tüy yapısı ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. İhtiyaçları ve tüy yapısını bilmek ve ona göre doğru ürünü kullanmak çok önemli. Tabii bu sadece şampuan, krem gibi ürünlerde değil taraklarda bile ırklar arasında farklılık gösterebiliyor. Hayvan sahipleri daha fazla bilgi ve destek için bize petsandmore.com.tr adresinden ulaşabilirler.

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.