Hayvansever olmak… Çok farklı bir şeydir. Hayvanları çocukları gibi sevmek… Onları birer bebek gibi görürler, hayvan deyip geçmezler. Onları korumak ve bu hayatta hep mutlu olsunlar, karınları doysun ve bir bakanları olsun isterler. Bunları da ancak bir hayvansever anlayabilir.

Benim de beslediğim, çocuk gibi baktığım, onları her şeyden koruduğum kedilerimden birisi araba kazası geçirdi. Sarı oğlum, benim için Faruk, eski mahallesi için Kıvanç. Birçok seveni vardı mahallede. Kendini bilir, konuşur, herkesle anlaşamaz ama tam bir sarı, küçük erkek çocuğu gibidir. Olay anında araç sahibi çok hızlı sürüyordu ve umursamadan ve hiç durmadan kaçtı gitti.

Hemen onu Kadıköy’de bir kliniğe götürdüm. Çabuk müdahale çok önemli. Kalça kemiği ve kuyruğu kırılmış. Operasyon sonrası tüm kuyruğu kesildi ve kalçasına platin takıldı. Bu hayvan umursanmayabilirdi, tedavi edilmeyebilirdi ve ölebilirdi! Sarı oğlan Kıvanç şu an çok iyi, fakat tedavisi sürüyor.

Güneş Naz Kılınç

Bu; hayvan sağlığına, onlara, onların yaşam haklarına değer veren siteden onlara teşekkür etmek istedim. Gece getirdiğim oğluma en güzel şekilde ilk yardım yaptılar, röntgenlerini çektiler ve uzun süren operasyonlarını en iyi şekilde yaptılar ve oğlumu sağlığına kavuşturdular. Veteriner hekimlerin sadece ticari amaçlı değil, sokak hayvanlarına da yardım odaklı çalışması çok önemli ve tüm hayvanseverlerin en çok tartıştığı konulardan birisi. Kendi kedileri gibi baktıkları için, sokaktaki hayvanlarına verdikleri değer için Nuray Hanım’a Can Bey’e ve Elif’ e çok teşekkür ederim. İyi ki BNC ekibini tanımışım.

Lütfen kazalı bir hayvan görürseniz en yakın veteriner kliniğine götürün ya da 153 hayvan ambulansını arayın. Diğer araç sahipleri de yardım ederek onu bir kliniğe götürebilirler önlerinden geçip gitmek yerine. Yardım etmek bu kadar zor olmamalı… Lütfen araba sürerken dikkatli olun ve bir cana çarparsanız durun ve yardım edin. Sigortanız tedavileri karşılayabiliyor. Bu kadar hız yapıp bir canı sakat bırakmanın ya da ölmelerine neden olmanın hiçbir sebebi olamaz. Karşınızdaki bir can taşıyor ve bu dünyada hepimizin gibi bir yerleri ve görevleri var. Faruk sen iyileş, ben seni kuyruksuz da severim oğlum.