Ben Geldim…

Uzun zamandır adım atmaya çalışıyorum “Kalbimdeki Patiler’e” ☺ Ama nasıl tanışacağımızın ilk yazısını düşünmek baya vaktimi aldı. Kolay değil inanın ilk yazı, ilk buluşma. O kadar çok şey düşündüm ki… Sonra dedim ki kendi kendime; “biz tanıyoruz zaten birbirimizi, eğer buradaysak buluşmuşsak bir şekilde elbette gönlümüzden dilimizden geçenler aynı.”

Çok özel canlılarla paylaşıyoruz dünyamızı, hayatımızı evlerimizi. Bizden daha sahipler yaşadıkları yerlere, kişilere… Bizden daha cesur ve dürüstler sevgide. Dünyayı her türlü şekilde yaşamaya kararlılar bizlerin aksine. Benzetmeye, uydurmaya çalışmıyorlar hiçbir şeyi, olduğu gibi karşılıyorlar hayatı ve hayatın getirdiklerini.

Onlardan öğrendiğim çok şey var hayatımda… Onlardan dolayı sahip olduğum nice eşsiz an ve bilgi ve görüş. Ve evet çoğu insanın aksine sanırım ben onların beni eğitmesine izin verdim 🙂 Tüm hayatım onlarla geçti desem inanın abartmam, hem de çeşit çeşit canlıyla. Yani oluk oluk sevgi oldu tüm yaşamımda, oluk oluk vicdan ve vefa eksik olmadı sayelerinde kalbimden, baş ucumdan. Hal böyle olunca büyümenin, ilerlemenin dili de bu duygular oldu ki, bu çok zorlayıcı olabiliyor bir “İNSAN” için. İçimizde çeşit çeşit ruh halleri, karmaşık duygular, inişler çıkışlar… Neyse ki konumuz ben veya insan değil… Konumuz Kalbimdeki Patiler, kalbimizdeki patiler…

Hayatımda, evimde epeyce var… Sizlerle buradan onları paylaşarak buluşmayı istiyorum. Serüvenlerimizi, ortak yolculuğumuzu… Ben hazırım hadi başlayalım.