Ateşin, iyilikle birleştiği sloganıyla yola çıkan mumyak.com; ihtiyacı olan tüm canlılara, kedilere, köpeklere, kuşlara, çocuklara, kadınlara, doğaya kısaca aklınıza gelecek her şeye maddi manevi yardımcı olmaya çalışan bir sosyal sorumluluk sitesi aslında. Küçükken hayranlıkla seyrettiği ateşin muhteşem dansını somut bir hale getirerek hayata geçiren Damla Kurt’un göz bebeği olmuş, kısa sürede büyük kitlelere ulaşmış bir site…

Damla Kunt ve kedisi Dudu
Kunt: Karın %50’si, hatta gerekli zamanlarda, ki hep gerekli oluyor, çok daha fazlası başta patili dostlar olmak üzere ihtiyacı olanlara aktarılmakta.

Bazı güzellikler ne gelişen teknolojiyle ne de yeniliklerle değiştirilemez. Mum gibi… Eskiden farklı amaçlarla kullanılan mum, şimdiki hayatımızın dekoratif düzeninde olmazsa olmazlar arasında yer aldı. Salonlarımızın girişinde kocaman kocaman kullandığımız, baş ucumuzda sadece tasarımı için hiç yakmadan süs olarak değerlendirdiğimiz, eridiği zaman yaydığı kokusu ile banyomuzu ferahlattığımız bir ihtiyaç haline geldi. En güzeli de yetenekli tasarımcıların mumları şaheserlere dönüştürmesi oldu. Ee mum hayatımızdaki yerini böylesine farklı amaçlarla kazanınca da sadece mum satın alabileceğiniz internet siteleri de ayağımıza geldi. Bunlardan biri; sosyal sorumluluk projeleriyle kedilere, köpeklere, kuşlara, çocuklara,kadınlara, doğaya, kısaca aklınıza gelebilecek her şeye mümkün oldukça, maddi ve manevi yardımcı olan www.mumyak.com!

“Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Swiss’otel, Marks&Spencer, Mango  LocoMira’yı kurmamın ardından çocukluk hayalim olan sosyal sorumluluk projemiz www.mumyak.com’u hayata geçirdik. Esas hedefimiz; ev hediyesi, ofis hediyesi, kendinize hediye, doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi kısacası aklınıza gelebilecek her durumda mum ve tütsü almak isteyen kişilerin öncelikle www.mumyak.com’a bakması. Asla ve asla hadi acıyın bu çocuklara da 1 tanecik ürün alın sonra unutun değil! Çünkü süreklilik ile büyümemiz ve desteklerimizi devam ettirmemiz için bu olgunluğa ihtiyacımız var.

Unutmayın, sosyal medya hesaplarımızdan paylaştıklarımızın, sizlerin tarafından da paylaşılması bizim için çok büyük önem taşıyor. Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek günün sonunda o kadar fazla canlıya destek olma şansımız doğuyor.” diyerek sözlerine başlayan mumyak.com sitesinin kurucularından Damla Gerçeker Kunt küçüklüğünden beri insanlardan çok kediler, köpekler ve ağaçlarla arkadaşlık yapmış ve o muhteşem sevgiye güvenerek bu yola çıkmış bir hayvansever, doğasever, sanatsever… 

Her şey hayvanlar için!

Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği (BGD) ile resmi olarak çalışmalar başlatan ve şimdi Türkiye’nin her noktasında bulunan barınaklarda ve sokaklarda hayat mücadelesi veren patili dostlara beslenme ve tedavileri için destek verme çabaları HIP DER (Hayvanlar için Projeler Derneği)‘nin kurucu ve yönetim kurulu üyesi olarak devam eden Kunt, bakın sözlerine mumyak.com hakkında nasıl devam ediyor: Ürünlerimizi olabildiğinde sağlığa zararsız, en kaliteli içerik ve kokuları kullanarak hazırlıyoruz. Her 1 ürün, ki 1.000’den fazla ürün çeşidimiz var, tek tek kontrol ediliyor, deneniyor daha sonra satışa çıkıyor. Bizim için ürünlerimizin kalitesi çok önemli. Biz burada sadece ticaret yapmıyoruz. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak çalışıyoruz. Her adımda, her noktada canlılara yardımcı oluyoruz. Bu yüzden tek bir mumdan bile ne olacak demeyin. Şu ana kadar yüzlerce kilo mama, onlarca patili dostumuzun tedavisi ve sayısını bile hatırlayamadığımız kadar çocuğumuza okul öncesi maddi ve manevi destekte bulunduk, ki siz güzel kalpli insanların sayesinde! Unutmayın iyiliğe 1 mum yakmak sizin elinizde!