Köpeğimizi alıp bir cafeye gitmek, bir parkta oturmak her geçen gün kolaylaşıyor gibi gözükse de kendimizi kısıtladığımız birçok nokta oluyor. Tamamen köpekler için hizmet veren bir yer olmadığı sürece oturduğumuz cafelerde, yürüyüş yaptığımız parklarda her zaman dikkatli olmamız gerekiyor. Onları hayatımızda daha çok dahil etmek isterken, az olan alanlarda yeteri kadar özgür olamamak da biz hayvan sahiplerini oldukça üzüyor. Neyse ki son zamanlarda köpek sahiplerini özgürce mutlu edecek birkaç yer hizmet vermeye başladı. Bunlardan biri de Petigen Köpek Oyun Parkı! Kalbimdeki Patiler ailesi olarak köpeğimle özgürce koşmak, çimlere yatmak, keyif dolu bir gün geçirmek istiyorum diyen hayvan sahipleri için harika bir röportaj yaptık. İşte Petigen Köpek Oyun Parkı hakkında bilmek isteyecekleriniz!

Köpekler için tasarlanmış bir kulüp; Petigen Köpek Oyun Parkı

Köpek oyun parkı ne zamandır aktif olarak hizmet veriyor?

Köpek oyun parkımız aslında 3 yıldır açık ama bugüne kadar aktivite alanı olarak kullanıyorduk. 20.04.2017 tarihi itibariyle oyun parkı ve günlük kreş olarak tam zamanlı olarak hayvan sahiplerinin hizmetine açtık.

Böyle bir oyun alanı kurmanızdaki amaç nedir?

Aslında burası bir kulüp gibi, köpeklere ve köpek sahiplerine ait bir kulüp. Bu parkın amacı köpekleriyle gönlünce oyun oynayamayan, köpeklerini açık olarak gezdiremeyen kişilerin bu isteklerini tatmin etmek. Gün içinde yoğun iş saatleri olan veya köpeğinin enerjisine kendi enerjisi yetmeyen kişilerin, köpeklerini haftanın birkaç günü alıp enerjilerini attırıp, sahipleri ile beraber yaşamların da daha uyumlu hale gelmelerini sağlamak.

Köpek sahiplerine çay, kahve, sessizlik ve orman havası hizmeti veriyoruz. Kitap okurken, çimlerin üzerinde müzik dinlerken köpekleriyle huzurla takılabilecekleri köpek dostu bir ortam vadediyoruz. Oyun alanının en büyük özelliği köpeklerin tasmasız koşabilecekleri bir ortam olması ayrıca agility sahamız ve frizbi öğrenebilecekleri bir ortamımız da var. Dış etkenlerin varlığı olmadan birebir köpeğinizin eğitiminde çalışabileceğiniz bir ortam da sunuyoruz. Tüm samimiyetimle söylüyorum, buraya her gelen buranın “bir cennet” olduğunu söyler. Yaz veya kış hiç çamur olmayan bir ortam. Yazın sıcağında sürekli ağaç gölgesinde, kışın ise korunaklı olduğu için rüzgardan etkilenmeden zaman geçirebilirler.

Köpekler için tasarlanmış bir kulüp; Petigen Köpek Oyun Parkı

Dipnot: Petigen Köpek Oyun Parkı çok geniş bir alan olduğu için köpeklerin çılgınca koşup deşarj olmasını sağlıyor. Petigen ailesi de aracı olmayan hayvan sahipleri için transfer hizmeti sunuyor. Hizmet aracı ile toplam 12 köpek olacak kapasitede hazırladıkları transit minibüs sayesinde köpekleri rahatlıkla alana getirebiliyorlar.

Daha fazla bilgi için www.kopekoyunparki.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.