Dışarıda yemek yemenin keyfi bir başkadır. Güzel sunumlar, tarifsiz lezzetler insanı daha da acıktırır. Fakat damağımızda tadı kalan yemekleri yerken yanımızda köpeklerimizin olması çok daha başkadır. Bildiğiniz gibi, pet friendly mekanların sayısı yavaş yavaş artmaya başlasa da köpek dostlarımızla her yere gitmemiz pek mümkün olmuyor. Özellikle karnımızı doyurmaya! Fakat Kalbimdeki Patiler okuyucuları için harika bir önerimiz var! Tüylü dostlarımızı kabul eden mekanlar arasına harika bir isim daha eklendi: Jerry’s Hot Dog!

TRT Haber’de “Elçiye Zeval Olmaz” adlı programı sunan ve büyükelçilerin evine gidip, kültürlerini, farklılıklarını konuşan Ceren Akdağ’ın ortağı Emir Gözüsulu ile kapılarını açtığı Jerry’s Hot Dog’un hikayesini gelin sevgili Akdağ’dan dinleyelim…

Jerry's Hot Dog

Büyükelçiler ile yaptığım programdan sonra mutfağa geçip onların geleneksel yemeklerini yemek ve onlardan birçok farklı sos, yemek öğrenmek… Belki de Jerry’s Hot Dog hikayesinin başlamasında en önemli etkenler bunlar diyebilirim. Yemek yapmayı her zaman seven birisiydim fakat öğrendiğim bu lezzetleri insanlara tattırmak isteyince, ortağım Emir Gözüsulu ile şeflik eğitimi almaya karar verdik. Ardından kendi isteğimize göre hazırladığımız menüler, hot doglar, sandviçler ve omletlerle Nişantaşı’nda olmayan bir tarz yarattık. Günlük olarak hazırladığımız tariflerle tazeliğimizi korumaya dikkat ediyoruz. Ekmeklerde tutun soslara kadar her şey taze ve hiçbir yerde bulamayacağınız tatlarda…

Köpeğinizi alıp, şefin önerisinden yemeye ne dersiniz?

Doğruyu söylemek gerekirse, yemek için yaşayan değil, yaşamak için yiyen insanlardanım. Bu yüzden yemek konusunda oldukça seçici davranıyorum. Yeniliklere her zaman açık değilim ve alıştığım lezzetleri de değiştirmeyi pek sevmem. Jerry’s Hot Dog ziyaretimde menüdeki en sade seçeneklere göz atmıştım. Fakat inanır mısınız Ceren Akdağ eliyle hazırlanmış tarifler beni şaşırttı 🙂 Ben Julia ile oynarken gelen mis gibi kokular karnımı iyice acıktırmıştı ve önüme gelen siparişin kokusu kadar lezzeti de harikaydı! Ortağı Emir Bey’e ayıp olmasın ama lezzetler, “bu kadın bu işi gerçekten iyi biliyor” dedirten türdendi! Eğer siz de yemek konusunda birazcık seçiciyseniz, gönül rahatlığıyla tarifleri midenize indirebilirsiniz! Hem de köpeğinizle birlikte…

Jerry’s Hot Dog ürünleriyle olduğu kadar hayvanseverliğiyle de tanınan bir mekan. Sokakta yaşayan dostlarımıza yardım etmek adına, kahve satışlarının cirosunun büyük bir kısmını Patifood’a başlayan duyarlı bir mekan… Bakın Ceren Akdağ konuyu ne güzel özetliyor:

Ceren Akdağ ve Emir Gözüsulu

Bildiğiniz gibi Julia’nın hayatımızdaki yeri benim ve Emir için oldukça büyük. O bizim meleğimiz. Şans meleğimizin hep dükkanda olması, patili dostlarıyla vakit geçirmesi bizim için çok değerli. Julia’nın hikayesi ile sokağa atılan hayvanlara dikkat çekmek, hayvansever mekanların çoğalmasına destek olmak ve onlar arasında yer almak da bir o kadar değerli… Bu yüzden tasarımlarımızda Julia’nın izleri çok fazla. Her köpek Julia kadar şanslı olamayabilir belki ama onların şanslarına destek olmak biz insanların hayvanlara olan borcu bence. Karınlarının doymalarına, tedavilerine, yaşamalarına destek olmak onlara olan borcumuz. Biz de hayvansever bir mekan olarak, vicdanlı insanlar olarak Patifood ile anlaşma yaptık ve elimizden geldiğince mama bağışında bulunmaya başladık. Açıldığımız günden beri tüylü dostlarımıza destek için çabalıyoruz ve inanır mısınız bunu duyan hayvanseverler sırf katkıda bulunmak için koşarak geliyor. Mama kumbarasını birlikte biriktiriyor, her ay Türkiye’nin birçok yerine mama gönderiyoruz. Bizim ortağımız özellikle kahve almaya gelen müşterilerimiz. Destekleri çok büyük ve çok önemli!

Sadece insanların değil, hayvanların da karnını doyuran Ceren Akdağ ve Emir Gözüsulu dileriz işleri çok daha büyütür ve lezzetlerini daha çok zenginleştirirler! Eğer siz de farklı lezzetler tatmak, hayvanlara yardımcı olmak en önemlisi köpeğinizle birlikte bir kahve içmek ya da bir şeyler atıştırmak isterseniz Pazar günleri hariç her gün 10:30-21:30 saatleri arasında Jerry’s Hot Dog’u ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Yemek Sepeti’nden de sipariş verebilirsiniz, bizden söylemesi!

 

Fotoğraflar: Navit Seyddashti

 

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.