Nur Genca ve Goofy
Trendy Paws ve www.patikolik.com sitesinin kurucusu Nur Genca köpeği Goofy ile…

Bir yurtdışı tatilimde Lizbon’da sadece köpekler ve kediler için künye satan bir mağazayla karşılaştım. O zaman Goofy hayatıma yeni girdiği için çok heyecanlıydım. Açıkçası markanın temelleri orada gördüğüm pati künye ile atılmış oldu farkında olmadan… Bu sözler Trendy-Paws’ın kurucusu sevgili Nur Genca’ya ait.

Uludağ Üniversitesi Matematik Bölümü’nü bitiren Genca; mezuniyetinin ardından perakende sektörüne atılmış ve marka yönetimi, marka danışmanlığı yaparak, kazandığı tecrübelerle kendi markasını kurmuş bir hayvansever! Bursalı olan ve yaklaşık 10 yılını bu sektöre harcayan pati dostu Nur Genca, köpeği Goofy’nin verdiği ilham ile ortaya çıkardığı Trendy Paws’ın oluşma hikayesini bakın ne güzel anlatıyor…

Genişleyen ürün yelpazesi ile Trendy Paws

“Kurumsal hayatın içinde olduğum dönem çalışıyor olduğum marka için kedi & köpek severlere özel pati/kemik figürlü tasarımlardan oluşan bir koleksiyon hazırlamayı düşünmüştüm ama sonra tedarikçilerim fikrin çok iyi olduğunu ve geçici bir koleksiyon yerine bir marka olabileceği fikrini verince ben de marka olarak koleksiyonu çıkarmaya karar verdim. Lizbon’da denk geldiğim mağazadaki ürünlerin beni heyecanlandırmasıyla başlayan proje şimdi harika bir işe dönüştü. Başlangıçta takı ile başlayan Trendy Paws maceramız, trendlere ve ihtiyaçlara uygun ürünlerle geliştikçe gelişti. Kemik ve pati figürlü, yeni trendlere uygun kişiselleştirilebilir takılar, Dog Lover & Cat Lover sloganlı şapkalar, tshirtler, çantalar, bereler, peştemaller, clutchlar, yastık kılıfları, amerikan servisler, bornozlar, pati figürlü broşlar, ayakkabı süsleri… Akla gelebilecek birçok ürün Trendy Paws markası ile bütünleşti. Doğrusunu söylemek gerekirse markaların içinden gelen biri olarak Trendy Paws ürünlerini sezonluk tasarım / üretim ile yönetemiyoruz. Bazen aynı gün aklıma gelen ve hemen numunesini yaptırdığım ürünler oluyor. Ürün yelpazemiz her an genişleyebiliyor :)”

Trendy PawsHedefimiz bir dünya markası olmak

Sevgili Nur Genca, başlattığı moda akımında hız kesmeden ilerliyor. Hayvan sahipleri için kaliteli, şık, orijinal tasarımlar sunan Trendy Paws’ın eşi benzeri olmayan ürünleri dışında vazgeçilmez markalar arasında yer almasının en önemli nedeni sokak hayvanlarına ellerinden geldiğinde destek olmaya çalışmaları! Bazen Patifood üzerinden ihtiyacı olan barınaklara, bazen kendi küçük barınağını yaratmış olan pati severlere mama desteğinde bulunmaları!

Birçok anlaşmalı barınak ile ortak etkinlik düzenleyip satılan ürünlerin gelirinin %40 / %50 gibi yüksek kısmını barınaklara bağışlamaları ile hayvan sahiplerinin gönlünde yer edinen Trendy Paws ve Nur Genca bu konuda oldukça hassas. Hatta sadece bu konuda değil petler için düzenlenen etkinliklere karşı da oldukça duyarlı davranan ve mümkün oldukça yapılan etkinliklere katılmaya çalışan Genca, “Etkinliklerin en büyük avantajı birebir pati severlerle iletişimde olmak ve hikayelerini dinlemek. Etkinliklerde pati dostunu kaybetmiş olup hatırasını bizim ürünlerimizle yaşatanlar, standı görüp şoka girenler, siz yabancı marka mısınız diyenler, sizden daha önce online alışveriş yapmıştım diyenler, Goofy’nin hayranı olanlar tümü bizi duygulandırıyor ve heyecanlandırıyor. Elimizden geldiğince festivallere, etkinliklere katılmak ve hayvan sahipleriyle tanışmak istiyoruz” diyerek duyarlılığını kısaca özetliyor…

Pati dostuna aşık, aldığı ürünü kedisine-köpeğine olan aşkıyla taşıyan büyük bir kitlenin vazgeçilmez markası olan Trendy Paws hakkındaki yazımızı bitirmeden önce bir sürprizden bahsedelim: Türkiye’nin en kapsamlı pet alışveriş sitesi www.patikolik.com Trendy Paws’ın kardeş firması olarak hizmet vermeye başladı. Trendy Paws’ta sadece kendileri için alışveriş yapan hayvan sahiplerinin tüylü dostları için almak isteyeceği birçok ürünün bulunduğu www.patikolik.com’da yok yok! Her Pazartesi ürünlerden birinin indirime girdiği sitede sadece kedi ve köpeklerinize değil beslediğiniz diğer hayvanlara da alışveriş yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Bizden söylemesi!

Trendy Paws şapka
Yaza özel tasarlanan Dog Mother/Father & Cat Mother /Father konseptli plaj şapkaları

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.