Ferdağ AcarSevgili takipçilerimiz çok iyi bilir ki bu yaz pet festivalleri, etkinlikleri hep üst üste geldi 🙂 O festivallerde, etkinliklerde açılan stantlarda yeni bir hayvan dostu marka ile tanıştık. Patizade! Belki aranızda bu markayı ilk defa duyanlar olabilir diye düşündük ve sokak hayvanları yararına düzenlenen etkinliklerde baş gösteren Patizade’nin kurucusu sevgili hayvan dostu Ferdağ Acar’la sohbet ettik.

Yaklaşık 4 sene öncesine kadar eşi, kızı ve eviyle uğraşan her bayan gibi alışveriş, dekorasyon ile uğraşan bir bayanken; hayatlarına geçici olarak giren ve kalıcı olan köpekleri Gece’den sonra hayvansever bir bayan olması ile başlıyor hikaye aslında. Gece, Acar ailesine geldiğinde yaklaşık 8 aylık bir köpekmiş ve beşinci gecici yuvasıymış. Evdeki hesap çarşıya uymayınca yani kimse onu istemeyince sonu orman olacakmış ki Ferdağ Acar izin vermemiş. Madem ormana gidecek bizim kızımız olsun demiş ve Gece’yi sahiplenmiş. “Hayatımın bu kadar uzun süresinin onlara dokunmadan, fayda sağlamadan geçmesinden dolayı inanılmaz üzüntü duyuyorum. Resmen boşa geçmiş seneler, çok yazık” şeklinde hayatının Gece’den önceki kısmını özetleyen Acar, Patizade’nin hikayesini de Kalbimdeki Patiler okuyucuları için özetliyor:

“Amacım sokaktaki hayvanlarımıza yardımcı olmak”

barinak“Sahipsiz hayvanların tedavisi ve beslenmeleri ile ilgileniyorum. Ayrıca erkek kardeşimle  fırsat buldukça ormana ve boş arazilere atılan köpekleri beslemeye gidiyoruz. Bu süreçte sadece beslemenin yeterli olmadığını gördüm. Sığınacak bir ağaç dalı dahi olmayan canlar çaresizce yağmurun, karın altında dinmesini bekliyor ve kaderlerine razı geliyordu. Besleme yapan diğer arkadaşlara destek için kulübe yaptırmaya karar verdim. Öncelikle hem yakın hem de sosyal hesabımdaki çevremin desteği ile sonra da dikilen kıyafetlerin karı ile bu kış toplamda 175 kulübe yaptırdık. Patizade de aslında böyle başlamış oldu. Hayvanların soğuktan korunmasını sağlamak ve elde ettiğimiz kar ile daha çok destek vermek için Patizade olarak çalışmaya başladık. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum talep eden her barınağa bedelsiz olarak kışlık polar ve peluş kıyafetleri hediye ediyoruz. Barınaklardaki canların üşümemesi bizim için çok önemli. Sokağımızdaki canların yemek ve su kadar sevgimize de ihtiyacı var. Onlar bizim Rabbimizin emanetleri. Patizade olarak bunu unutmadan hareket etmeye çalışıyoruz”

Pet kıyafetlerinde abartıyı sevmeyen ve kumaş kalitesi ile hayvanların rahatlığına dikkat eden Acar, ürünlerinde genellikle günlük tshirt, aklet ve cicili bicili elbiseleri tercih ediyor. Patizade’yi farklı kılan ise özel ölçüye göre dikim yaptıkları için özellikle büyük ırk köpekler için ürün sunmaları. Eğer siz de birbirinden güzel modelleri olan Patizade ürünlerinden almak isterseniz 0530 245 64 04 numaralı telefondan, Facebook ya da Instagram hesabından Ferdağ Acar ile iletişime geçebilirsiniz! 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.