Sercan Sever
Sever, geceliği 35 türk lirasından başlayan fiyatlarla kuyruklu dostları Patili Köşk’te ağırlıyor.

Diplomasını henüz eline almış, alana kadar da beş yıllık eğitimin bir tatil gününü bile boş geçirmemiş, her fırsatta daha başarılı bir hekim olmak için öğrenmeye çalışmış, tüm zamanını kliniklerde geçirmiş bir veteriner hekim… Sercan Sever. Memur bir aileden geldiği için ilköğrenimini Mersin’de, ortaöğrenimini İzmir’de, Veterinerlik Fakültesi’ni ise doğduğu şehir Samsun’da tamamlamış olan ve hala mesleğine dair yeni şeyler öğrenmeye devam eden Sever, Samsun’a büyük bir yenilik getirmiş ve hem klinik hizmeti veren hem de pet oteli olan bir köşkün kapılarını tüm hayvanseverler için açmış…

Hem klinik hem pet otel

“Patili Köşk hayalimiz yalnızca bir klinik hizmeti vermek istemediğiniz yanına bir alternatif düşündüğümüz noktada ortaya çıktı. Hayaller gerçekten istenildiğinde gerçeğe dönüşürmüş. Biz bunu kendimize kanıtladığımız bir hayatı yaşıyoruz şimdi. Önce vicdan ve sevgi, sonrasında da bolca istekle attık adımlarımızı. Yalnız Samsun’a değil, Karadeniz’e bir klinik ve evcil hayvan oteli hediye ettik. Amacımız daha mutlu kediler ve köpekler tanımaktı. Şimdi oyuncu ve mutlu kedilerimiz, gülümseyen sağlıklı köpeklerimiz var. Patili Köşk dostlarımıza hediyemizdir. Çünkü biz bu dünyada onların bize emanet olduğunu iyi biliriz. Kapıdan içeri girin, sallanan kuyrukları, mutlu gözleri, tok karınları göreceksiniz. Patili Köşk bugün ağzına kadar dolu!” diyen Veteriner Hekim Sercan Sever yaklaşık 5 yaşında koca bir Labrador Retriever sahibi olarak her zaman hayvanlar için en iyisini düşünmeye, elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışan bir hayvansever.

Patili Köşk’ü hizmete açmadan önce de her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş, odaları Avrupa standartlarında ve yönetmeliklere uygun olarak tasarlatmış. Zaten hep söylerim, eğer bir kedi ya da köpek evi dışında bir yerde kalmak zorunda ise mutlaka kendisini mutlu ve huzurlu hissetmeli. Kesinlikle kafeslerde, sıkışık alanlarda kalmamalı. Patili Köşk’ün de böyle bir hizmet vermesi gerçekten takdir edilesi. Üç köpek otel odası, dört kedi otel odası, bir suit oda, iki sosyalizasyon odası haricinde bir dönümlük korunaklı bahçe ile patileri bir araya getiren Patili Köşk’ün ayrıca veteriner muayenehanesi, sokak canları için ayrı bir odası, enfeksiyon konaklama bölümü, pet kuaför bölümü de mevcut. Anlayacağınız henüz yeni açılan bir yer olmasına rağmen Patili Köşk Samsunlu hayvanseverler için her türlü imkanı yaratmaya çalışıyor…

Patili Köşk patili dostlarımıza planlı ya da plansız tatillere ve bakıma ihtiyaç olduğu zamanlara uygun günlük, haftalık ve aylık otel hizmetleri sunuyor.

Sokak hayvanları bizim için çok önemli

Bildiğiniz gibi Samsun’da da hayvan popülasyonu ve hayvansever sayısı oldukça fazla. Bu konu hakkında “Samsun’da sonsuz imkanlarla bakılabilen dostlarımız kadar, sahipsiz kalmış kaldırımları yatağı yapmış dostlarımız da var. Hayvanseverler ise bu durumun farkında ve olabildikçe aktifler, bu gerçekten çok umutlu bir durum. Sokak hayvanlarının yardımına koşabilecek çok fazla sayıda insana sahip olmak harika bir şey. Biz Patili Köşk olarak da sokak hayvanlarının şansları arasında yer almak istiyoruz. Bu yüzden onlar için özel odalar hazırlardık ve kapılarını maddi ve manevi her konuda destek olabilmek adına onlar için açtık.” diyor ve sokak hayvanları konusunda da ne kadar duyarlı olduğunu belirtiyor.

Genç meslektaşım Sercan Sever’e biz de Kalbimdeki Patiler ailesi olarak hayvanları iyileştirmek adına elinden gelenin fazlasını yapacağı Patili Köşk çatısı altında başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.