Genç girişimcilerin pet sektöründeki yükselişleri son zamanlarda oldukça başarılı. Evimize hayat katan canların eğlenmeleri, huzurları, şıklıkları, rahatlıkları için çalışan genç girişimcilerin pet sektöründeki yükselişleri oldukça başarılı. Her gün yeni bir markanın yeni tasarımlarıyla kedi ve köpeklerimizi şımartır hale geldik. Bu markalardan biri de Teepee House… Kedi ve köpeklerin boyutlarına uygun tasarlanan minik, renkli harika çadırlar, minderler sunan Teepee House… Gelin, Marmara Üniversitesi Biyoloji Mezunu olan 23 yaşındaki Pelin Bali’nin tasarladığı pet çadırları hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım…

Öncelikle sizinle başlayalım. Kimdir Pelin Bali?

Kendimi bildim bileli hayvanlara aşığım, çekirgesinden ineğine… Onların kendi doğasına bayılıyorum, bunun sonucunda küçüklüğümden beri hayalim veteriner hekim olmaktı. Marmara Üniversitesi Biyoloji mezunuyum, eğitim hayatımda ekstra öğretmeyi çok sevdiğim için pedagojik formasyon eğitimi aldım ve hayvanlara olan sevgimden dolayı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim’de Veterinerlik okuyorum.

Pelin Bali

Teepee House Projesi nasıl ortaya çıktı?

Hayalimi şekillendirdim ve üniversite hayatım boyunca hayvanlar için fikirler düşündüm. Üniversite hayatım bittikten sonra uzun araştırmalar sonucu Teepee House projesine başladım. Her şey şak diye olmadı, üniversite okurken aldığım dikiş makinasını çalıştırmanın zamanı gelmişti. Aldığım atık kumaşlardan ilk önce düz dikişle başlayıp dikiş dikmeyi kendi kendime öğrendim, sonra Teepee yani çadırların en güzel formunu bulana kadar bir sürü deneme çadırları diktim ve en güzel formu uzun uğraşlar sonucu buldum. Uzun süre ürünleri kendim diktim şimdi çok iyi bir atölyeden yardım alıyorum ama dikmeyi asla bırakmadım. Yatakları ve çadırların sopalarını en baştan kendim kesip biçip elyafla doldurup sopaları da testereyle kesip matkapla deliyorum yani anlayacağınız bütün ürünler tamamen el emeği…

Teepee House olarak ilerisi için hedefleriniz neler?

Bizim hedefimiz ulusal çapta bir marka olmak. Bunun için çalışmalara başladık, yurtdışına da ürün gönderebiliyoruz. Biz sadece evcil hayvan çadırı yapmıyoruz çocuk çadırı, çok amaçlı mat ve evcil hayvan minderleri yapıyoruz, fikirler üretiyoruz. Yeni ve değişik tasarımsal ürünlerimiz çok yakında çıkacak. Tüm ürünlerimizde hassas davranıyoruz. Evcil hayvan ve çocuk ürünlerinde kılıflı ürün yapmak bizim için çok önemli, ürün lekelendiğinde rahatlıkla makinaya atılıp yeni gibi kullanılabiliyor. Bizim de tüm ürünlerimiz ve çadırlarımız %100 cotton duck kumaş olup kılıflarından çıkarılıp makinada yıkanabilir.

Hayvan sahipleri ürünlerinize nasıl ulaşabilir?

Şu an Teepee House dışında ürünlerimizi başka bir yerde satmıyoruz.   https://www.instagram.com/teepeehouse/ ‘dan ürünlerimizin fotoğraflarını inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kendi sitemiz olan https://www.teepeehouse.net/  sayfasından kredi kartına taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.