Yeşim Yüksel
Amerikan futbolu izleyen, müzik ve gurme yemekleri önemseyen, evli ve 2 çocuk annesi Yeşim Yüksel, Coco için “Coco Pet Spa”nın kurucusu olarak bahsediyor.

Henüz 9 yaşında, tricolor bir Cavalier King Charlers Spaniel. Adı Coco. Patili canların güzelleştiği, temizlendiği, bakım dolu bir gün geçirdiği “Coco Pet Spa”nın kurucusu! Büyük patron anlayacağınız 🙂 Uysal, sevgi dolu, elektrik süpürgesi, kediler ve kargalarla arası pek iyi olmayan, ev yapımı köpek kurabiyelerine bayılan bir köpek. Coco Pet Spa’nın sahibi Yeşim Yüksel ve ailesinin maskotu! Kediler, köpekler hayatımızın bir kısmını değil tamamını kaplayan, kalbimizin en değerli yerini dolduran canlılar. Belki de bu yüzden birçok hayalimizin, projemizin öncülüğünü yapıyorlar. Bize her zaman destek ve güven vererek yanımızda oluyorlar. Yeşim Yüksel de köpeği Coco’ya olan aşkı ile Coco Pet Spa’nın kapılarını hayvanseverler için hizmete açan hayvanseverler arasında yer alıyor. Kendi köpeği gibi daha birçok köpeğin ve kedinin güzelleşmesi için İstinye’de hizmet veriyor. Takı tasarımcısı sevgili Yeşim Yüksel’in Türkiye’de açılan ilk Pet Concept mağazası olarak tanıttığı Coco Pet Spa’yı bir de onun ağzından dinleyelim: 

Hayvan sahipleri pet bakımına daha çok önem vermeye başladı

“Coco Pet Spa ve Boutique Türkiye’de açılan ilk Pet Concept mağazasıdır. Spa bölümünde doğal parafin olmayan hipoalerjenik ürünlerle aroma terapi, yüz ve pati bakımı, çamur banyoları ve pet kuaförü titizlikle hizmet sunmaktadır. Butik bölümünde tasarım aksesuarlar, ev yapımı ödül bisküviler, şirin giysiler ve eğlenceli oyuncaklar bulunmaktadır. 2 aydır hizmet veren mağazamızda kedi ve köpek misafirlerimiz oldukça keyifli zaman geçiriyorlar. Fakat bildiğiniz gibi kediler yıkanmaktan pek hoşlanmadıkları için onları sadece tıraş ve makas kesimleri ile güzelleştirebiliyoruz.

Coco Pet Spa
Coco Pet Spa’da pet ürünlerinin yanı sıra Wink Designs tasarım takılar da sergilenmekte!

Ürünlerimizin parafensiz, hipoalerjenik ve doğal olmasına dikkat ediyoruz; bu yüzden içeriklerinde deri ve tüy bakımı yapan doğal özler olduğundan hayvanlarımızın sık yıkanmasında sakınca görmüyoruz. Hastalığı olan ya da alerjenik bir sorunu olan hayvanlarımızın veteriner hekime götürülmesini mutlaka öneriyoruz. Biz Coco Pet Spa olarak hayvanların güzelleşmesi, temizlenmesi için hizmet veriyoruz. Sağlık sorunlarında veteriner hekimlerinden onay almaları, yıkanmalarında bir sakınca olmadığı zaman bakıma gelmelerini öneriyoruz. Ayrıca hayvan sahiplerine önerimiz; kedi ve köpeklerinin mutlaka kulak, göz, diş ve pati bakımlarını yaptırmaları. Tüyleri uzun olan hayvanlarını sık sık taramaları. Ev içerisinde yaşayan, koltukta, yatakta birlikte uyudukları petlerini daha sık tarayıp düzenli olarak yıkatmaları. Biz Türkiye’de ilk kez bir Pet Spa ve Butik konsepti hedefleyerek yola çıktık. Diğer pet kuaförlerinden farkımız designer kıyafetlerimiz, ev yapımı kurabiyelerimiz, spa uygulamalarımız, yüz ve pati bakımlarımı, aroma terapilerimiz ve çok şık ve ferah bir ortamla hizmet vermemizdir. Bizim için “Temiz köpek, mutlu köpektir”

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.