İpek Kültüral
“4 yılın sonunda artık sektör ile ilgili yeterli bilgi ve kapasiteye sahip olduğumuza inanıyoruz. Bundan sonra yurtdışında bilinmek hedefimiz.”

İnsana hayatında “nereden nereye” dedirten olaylar vardır. Hiç beklemediğiniz anda, hiç beklemediğiniz yerde, hem de en güzel şekilde olursunuz o olaylar sayesinde. Hayatın sizi sürüklediği rüzgara yön verip, çok başka yerlerde çok daha güzel işler başarırsınız. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan fakat otomobiller ve hayvanlar üzerine hayaller kurarak bambaşka bir iş dünyasına atılan İpek Kültüral gibi.

Henüz 34 yaşında olmasına rağmen, otomobile olan tutkusunu 6 yıl en iyi Alman markaları ile çalıştıktan sonra bir kenara bırakan ve hayvanlar ile ilgili bir işten başka hiçbir şeyin kendisini mutlu etmeyeceğini anlayan Kültüral’ın hikayesi tam da “nereden nereye” dedirtecek türden. Persian kedisi minik Lulu’nun doğum yapmasının hemen ardından hayvanların rahatlığına, kullanım kolaylığına dikkat ederek ilk adımlarını attığı ve dört yılda çok iyi yerlere getirdiği markası da bu hikayenin aslında başrolü…

Lulu ile başladı her şey

“Dünyada pet sektörü çok gelişmiş, yurtdışında çok çeşitli tasarım ürünler bulabiliyorken ülkemizde çok sınırlı ve daha çok ihtiyaç gideren ama estetiğe çok da önem verilmeyen ürünlerle karşılaşıyordum. Biraz da ülkemizdeki bu eksikliği giderebilmek ve hayvan sahiplerine sentetik olmayan özel malzemelerle tasarım ürünler sunabilmek adına markamızı yarattık. Tasarım ve tüm ürünlerin ilk üretimini kendim yapıyorum, sonrasında atölye sürecine geçiyoruz. Kızlarım Lulu ve Biricik ile test sürecimizin ardından, hayvanlar için rahatlık, kullanım kolaylığı ve sahipler için kolay temizleme vs gibi konularda bir elemeden daha ürünlerimizi geçiriyoruz. Tasmalarımız, kıyafetlerimiz, taşıma çantalarımız, mama kaplarımız, tırmalama tahtalarımız, oyuncak kutularımız tamamen bizim tasarımımız ve üretimimiz. Malzeme kalitesi bizim için çok önemli sentetik malzeme ile çalışmıyoruz, tüm ürünlerimizin malzemelerinde bebek ürünleri gibi hassas malzemeler kullanıyoruz.

Yataklarımızın dolgusu ve kumaşları antibakteriyel ve çabuk kuruyan malzemeler. Otomatik tasmalarımız şerit tasmalar çünkü pek çok insan gibi biz de ip içeren şerit tasmaların dolanması problemi yaşamıştık. Taşıma çantalarımız yumuşak malzeme çünkü biliyoruz ki veteriner hekimi yolunda zaten çok stresli olan minik dostlarımız bize temas ederek biraz da olsa rahatlıyor… Özetle tecrübelerimiz ile ihtiyaç duyulan pek çok ürünü en şık haliyle ve en kaliteli şekilde sunmaya çabalıyoruz.

Kültüral: Kızlarım Lulu ve Biricik ekibimizin en aktif, en acımasız eleştiren üyeleri.

kiyafetFarkımız; her talebi karşılıyor olmamız!

Sevgili İpek Hanım’a Lulu’s Pet markasını diğer markalardan farklı kılan ne diye sorduğumuzda aldığımız cevap; “tasarım ürünler sunmamız ve ürünlerimiz ile ilgili her talebi karşılıyor olmamız” oluyor. Minik dostlarımızın ismine özel hazırladıkları yataklar, kilo problemi olan petlere özel çalışılan ürünler derken Lulu’s Pet çeşitliliği oldukça artırıyor. Belki de en güzeli bebekliğinden beri çıngıraklı tasma kullanan bir köpeğin yıllar geçtikten sonra aynı çıngıraklı tasmaya sahip olması oluyor. “Kendimi bildim bileli hayvan besliyorum ve pet tasarımlarını yurt dışından fazlasıyla temin edebiliyordum. Dolayısı ile hayvanların nelerle rahat olduklarını ve nelerden hoşlanmadıklarını çok rahat seçebiliyorum. Örneğin pek çok hayvan aslında bizlerin çok sevimli bulduğu kolları ve bacakları olan pet kıyafetlerini rahatsız buluyor, çok hafif malzemeler olmadıkça bu tarz ürün üretmiyoruz. T-shirtlerimiz dışında bu tarz ürünümüz yok. Onun yerine sırt tasması (harnness) kıyafetler üretiyoruz böylece hem sahipler için tasma şeklinde kullanılabilen ve çok şık kıyafetler sunmuş oluyoruz hem de hayvanlar içlerinde rahat ediyor.

Bu sektör her geçen gün gelişen bir sektör

Ne yazık ki çok kullanışlı tasarımların olduğu, bazen de minik dostlarımız için sinir bozucu ama sahipleri için oldukça sevimli olan ürünlerin sunulduğu bir sektör. Bu yüzden hayvan sahiplerinin de minik dostlarını tanıyarak, rahatlıklarını ön planda tutup ürün almaları gerekiyor.” diyen Lulu’s Pet’in sahibi İpek Hanım anlayacağınız her bir müşteri için hassas davranıyor ve pet müşterilerini kendi tüylü dostundan ayırt etmiyor. Eğer siz de hala bir Lulu’s Pet markasına sahip ürünlerden kullanmadıysanız, mutlaka en kısa sürede http://www.luluspet.com adreslerini incelemelisiniz. Bizden söylemesi!

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.